OGŁOSZENIA

Wielkimi krokami zbliża się KARTACZEWO!

Dom Kultury w Gołdapi serdecznie zaprasza na 24 edycję Regionalnego Festiwalu Pogranicza „Kartaczewo”, która odbędzie się tradycyjnie w centrum miasta 6 sierpnia 2023 r. – początek imprezy godz. 12.00.

Tradycyjnie odbędą się też konkursy: na najlepsze kartacze serwowane przez zakłady gastronomiczne i na najsmaczniejsze kartacze domowe.

Chętni będą mogli spróbować swoich sił w Mistrzostwach Świata w jedzeniu kartaczy.


Podczas imprezy odbędą się warsztaty kulinarne dla dzieci „Smaki w Twoim Regionie”. Nie zabraknie także atrakcji dla dzieci oraz dorosłych. W parkowych alejkach umiejscowione będą stoiska wystawców z rękodziełem i żywnością regionalną.

Na scenie wystąpi Kabaret OT.TO. Imprezę objęli Patronatami Honorowymi Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki oraz Marszałek Województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.

Patronem medialnym jest Radio Olsztyn, Radio 5, TerazGoldap.pl, Gołdapski Portal Internetowy GOLDAP.INFO.


Wydarzenie pod nazwą „Regionalny Festiwal Pogranicza Kartaczewo” zostanie zrealizowane przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego w konkursie „Organizacja wydarzeń regionalnych promujących żywność naturalną, tradycyjna i lokalną oraz dziedzictwo kulinarne Warmii i Mazur 2023 r. – II nabór”.


Rejestracja chętnych do udziału w konkursach na jedzenie kartaczy będzie prowadzona podczas imprezy.
Regulaminy i karty zgłoszenia na stronie: https://dkgoldap.pl/aktualnosci/kartaczewo-2023/

 

My tymczasem przypominamy jak było rok temu! 

Podczas Kartaczewa zostało zjedzonych ponad 12000 kartaczy !