Wielkie plany rządu, czy czeka nas PSSS?

Wielkie plany rządu, czy czeka nas PSSS? źródło zdjęcia: fot. Kongres 590/Facebook

   Rząd myśli o stworzeniu państwowej sieci sklepów spożywczych, która będzie w stanie zawalczyć w Polsce z wielkimi, zachodnimi koncernami. Dzięki niej klienci mieliby płacić mniej, a rolnicy zarabiać więcej. By to się stało, państwo chce dokonać przejęcia istniejących już firm. 

Pierwsze informacje o powstaniu państwowej sieci sklepów pojawiły się pod koniec maja tego roku, wywołując spore zaskoczenie.

– Sieć sklepów kontrolowana przez państwo byłaby na pewno czymś, co uzupełniałoby to, nad czym dzisiaj pracujemy, czyli nad obecnością państwa na kilku rynkach w ramach przetwórstwa produktów rolno-spożywczych – stwierdził w jednym z wywiadów wiceminister aktywów Państwowych Artur Soboń.

Rząd nie chce zbudować państwowej sieci sklepów od zera, ale chce stworzyć ją na podwalinach istniejącego już tworu. – Nie ma mowy, byśmy dzisiaj budowali sieć sklepów od nowa czy robili coś niewykonalnego – wyjaśnia Artur Soboń z MAP.

 

   Resort wspólnie z KPMG określi również „potencjalne spółki do przejęcia z rynku, na którym dzisiaj często dominują zagraniczne koncerny”, które miałyby stworzyć holding„. W tym kontekście padły dwie firmy – Żabka oraz Tesco Polska.

 

Komentarze    Brak komentarzy