Wiceszef MSZ: na ten moment brak wiadomości, by polscy obywatele ucierpieli na skutek eksplozji w Bejrucie

Wiceszef MSZ: na ten moment brak wiadomości, by polscy obywatele ucierpieli na skutek eksplozji w Bejrucie źródło zdjęcia: PAP/EPA, Fot: PAP/EPA/WAEL HAMZEH, WAEL HAMZEH

Na ten moment brak jakichkolwiek wiadomości, aby polscy obywatele ucierpieli na skutek eksplozji, do której doszło we wtorek w stolicy Libanu Bejrucie – poinformował na Twitterze wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński.

„Polskie MSZ jest w stałym kontakcie z naszą ambasadą w Bejrucie. Trwa ustalanie dokładnych informacji o przyczynie i skutkach eksplozji; na ten moment brak jakichkolwiek wiadomości, aby ucierpieli obywatele RP” – napisał na Twitterze wiceminister spraw zagranicznych.

Polska ambasada w Bejrucie zamieściła na Twitterze numery kontaktowe dla osób zaniepokojonych sytuacją. „W sytuacjach nagłych, wymagających pilnej interwencji konsula prosimy o kontakt pod numerem telefonu: połączenie w libańskiej strefie numerowej tel. 07 100 29 15; połączenie w ruchu międzynarodowym: tel. +961 7 100 29 15 lub e-mail: bejrut.wk.dyzurny@msz.gov.pl” – czytamy na Twitterze ambasady.

W wyniku wtorkowej potężnej eksplozji w stolicy Libanu Bejrucie są setki rannych – poinformowała telewizja Al-Dżazira. Fala uderzeniowa, która powstała po wybuchu, spowodowała rozległe zniszczenia w wielu częściach miasta, głównie w centrum.

Według telewizji Al-Arabija odgłos wybuchu był słyszany 20 km od Bejrutu.

Komentarze    Brak komentarzy