Weekend z kulturą

Weekend z kulturą źródło zdjęcia:

Nadchodzący weekend będzie obfitował w wydarzenia kulturalne. Zapraszamy do sali widowiskowej Domu Kultury w Gołdapi na koncert i spektakle.

17.07.2020 (piątek) godzina 19:00 – FOGG PROJEKT BAND – piosenki Mieczysława Fogga

 

Podczas koncertu usłyszymy niezapomniane szlagiery Mieczysława Fogga w wykonaniu Krzysztofa Masłowskiego i Fogg Projekt Band. Artyści przeniosą nas do przedwojennych warszawskich kawiarni i dansingów. Podczas tego wyjątkowego koncertu, Krzysztof Masłowski i FOGG Projekt Band zaprezentują niezapomniane szlagiery z repertuaru jednego z najwybitniejszych polskich śpiewaków XX wieku – obdarzonego ciepłym barytonem Mieczysława Fogga. Świeże aranżacje znanych i popularnych przebojów, które stworzył gitarzysta Wiesław Jarmoc zachowują czar nagrań retro, sprawią, że poczujemy klimat przedwojennych warszawskich teatrzyków, kabaretów, cukierni, kawiarni i dansingów.

 

18.07.2020 (sobota) godzina 18:00 – STARA WIOSNA – spektakl Teatru Nowego w Olsztynie

 

Stara Wiosna to spektakl, którego autorką jest Swietlana Molniya. Dramatopisarkę tę osobiście poznała Irena Telesz – Burczyk w trakcie jednej z wizyt w rodzinnych stronach. Dzięki jej zaangażowaniu udało się pozyskać tekst sztuki. Dodatkowo pani Irena przetłumaczyła go na język polski. Adaptacji tekstu, wpisując go w polskie realia dokonał Grzegorz Gromek.

Spektakl w swoim założeniu przełamuje „czwartą ścianę”, gdzie widzowie są zaangażowani w opowieść, spotkanie nowego i starego pokolenia. Stara się zadać pytania czy jesteśmy w stanie wyciągnąć wnioski z przeżytych historii naszych bliskich, znajomych i nieznajomych. Czy jesteśmy w stanie przełamać stereotypy, tak często uniemożliwiające wzajemne zrozumienie.

Kolejne przedstawienie Teatru Nowego w Olsztynie jest oparte na wielkiej kreacji znanej i szanowanej aktorki Ireny Telesz – Burczyk, której towarzyszy Grzegorz Gromek.

19.07.2020 (niedziela) godzina 14:00 – THE CLOWN CIRCUS SHOW RUPHERT & RICO – spektakl dla dzieci

 

Najmłodszych zapraszamy do świetnej zabawy z clownem. Nie zabraknie żartów i interakcji z widownią.

 

19.07.2020 (niedziela) godzina 19:00 – WIECZÓR BARDZO KOMEDIOWY – Teatr Na Walizkach

 

Komediowy spektakl dla dorosłych w konwencji kabaretu – kalejdoskop komicznych scen, wątków i skeczy. To między innymi spotkanie z mistrzem magii, który ma trzy ręce. To mistrzowska partytura dyrygenta w wykonaniu orkiestry stworzonej z publiczności. To zestaw parodii słynnych scen filmowych. To pełen napięcia napad na bank w wykonaniu najmniejszego człowieka na świecie. To policyjne akcje, w trakcie których grad kul zmienia się w salwy śmiechu. To program z olbrzymią dawką humoru i rozrywki.

Bilety proponowane wydarzenia do nabycia w kasie Kina Kultura oraz na bilety24.pl

Komentarze    Brak komentarzy