OGŁOSZENIA

Weekend na drogach powiatu gołdapskiego

Policjanci Ruchu Drogowego przez cały weekend (10-12.05.2024 r.) prowadzili wzmożone kontrole pojazdów na drogach powiatu gołdapskiego.

W ciągu trzech dni mundurowi ujawnili 32 wykroczenia popełnione w ruchu drogowym. W zdecydowanej większości kierujący dopuścili się przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Stróże prawa w 26 przypadkach zdecydowali o zakończeniu kontroli drogowej nałożeniem mandatu karnego. Niestety, na drogach powiatu gołdapskiego nie zabrakło nieodpowiedzialnych kierujących.

W sobotę (11.05.2024 r.) kilkanaście minut po godz. 22:00  w centrum Gołdapi policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Jeep. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało blisko promil alkoholu w organizmie 37-latka. 

Natomiast w niedzielę (12.05.2024 r.) tuż przed godziną 16:00 oficer gołdapskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w jednej z miejscowości na terenie gminy Gołdap nietrzeźwy kierujący przyjechał do sklepu. Świadek tego zdarzenia zatrzymał mężczyźnie kluczyki i uniemożliwił dalszą jazdę. Na miejsce natychmiast został zadysponowany patrol policji. Funkcjonariusze szybko potwierdzili przypuszczenia zgłaszającego.  Badanie alkomatem wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie 56-latka. Policjanci zabezpieczyli pojazd na parkingu strzeżonym.  Mężczyźni odpowiedzą za swoje nieodpowiedzialne zachowanie przed sądem. Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. 

Podczas minionego weekendu gołdapscy policjanci pracowali na miejscu trzech zdarzeń drogowych. Do pierwszego z nich doszło w sobotę (11.05.2024 r.) kilkanaście minut po godz. 11:00 w Gołdapi na skrzyżowaniu okrężnym Placu Zwycięstwa z ulicą Paderewskiego. Funkcjonariusze ustalili, że 65-letnia kierująca osobowym fiatem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu dla kierującego motocyklem. Kierujący byli trzeźwi, nikt nie potrzebował pomocy medycznej. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kobieta została ukarana mandatem w wysokości 1500 złotych i 10 punktów karnych. Mundurowi zatrzymali również dowód rejestracyjny fiata z uwagi na liczne uszkodzenia pojazdu.

Tego samego dnia, około godziny 16:00 doszło do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego w Rogajnach. Jak ustalili policjanci, 49-letnia kierująca citroenem podróżowała z Gołdapi w kierunku Dubeninek. Wtedy to, tuż przed jadący pojazd wtargnęły sarny. Kobieta chcąc uniknąć zderzenia ze zwierzyną zjechała z drogi i uderzyła w przydrożne drzewo. Kierująca była trzeźwa. 49-latka została przetransportowana do szpitala, gdzie okazało się, że nie odniosła poważnych obrażeń.

Do ostatniego ze zdarzeń doszło w niedzielę (12.05.2024 r.) około godz. 14:00 na skrzyżowaniu ulicy Warszawskiej z obwodnicą miasta. Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci, 24-letni kierujący osobowym volkswagenem jadąc od granicy Państwa w kierunku ulicy Warszawskiej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo poruszającemu się DK65 pojazdowi. W wyniku tego doprowadził do zderzenia z fordem, którym podróżował 30-latek wraz z pasażerem. Zarówno kierowca, jak i pasażer pojazdu marki Ford trafili do szpitala. Po udzieleniu pomocy ustalono, że nie wymagają oni dalszej hospitalizacji. Kierujący byli trzeźwi. Śledczy wraz z technikiem kryminalistyki przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczyli ślady. Policjanci drogówki zatrzymali dowody rejestracyjne obu pojazdów. Teraz policjanci przeprowadzą czynności mające na celu szczegółowe wyjaśnienie przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.