OGŁOSZENIA

Wczorajsza ulewa i szalejący wiatr pozostawiły po sobie wiele szkód

3d2a25f2db34a249ea34dcaa9aedec19797ef9d3bf8b91e5b0e71f58aada82f4

Wczorajsza wichura spowodowała liczne szkody . Porywisty wiatr zrywa się od kilku dni w naszym regionie. Gołdapska straż pożarna nie próżnuje i czuwa nad bezpieczeństwem mieszkańców. Zalane piwnice, połamane drzewa, zapchane studzienki- to tylko część zniszczeń, jakie przyniosła  wichura.

Wczorajszy podmuch wiatru zniszczył również altanę znajdującą się niedaleko drogi wojewódzkiej 650. Do altany mogliśmy dojechać skręcają przed miejscowością Wronki Wielkie w stronę Suczek. 

Altana która jeszcze niedawno służyła mieszkańcom do grillowania i odpoczynku, jak widać na poniższych zdjęciach została doszczętnie roztrzaskana.

Od kilku lat poziom anomalii pogodowych nad Polską wciąż rośnie. Meteorolodzy ostrzegają nas, że silny porywisty wiatr będzie zdarzał się coraz częściej.

Zabezpieczcie wolno stojące rzeczy przed silnymi porywami wiatru. Jeśli macie możliwość zadbajcie również  o zabezpieczenie swoich samochodów. Apelujemy również o rozsądność przy ewentualnym prowadzeniu pojazdów oraz przy poruszaniu się na świeżym powietrzu!