OGŁOSZENIA

Wakacje 2023 – Międzyzdroje czy Władysławowo?

1

Słynące z Festiwalu Gwiazd Międzyzdroje i nazywane sarkastycznie „stolicą parawaningu” Władysławowo to dwie ukochane destynacje wakacyjne Polaków. Którą z nich wybrać na letni wyjazd?

Różnorodne oblicza obydwu tych kurortów mogą bardzo Cię zaskoczyć!

Międzyzdroje – festiwal, molo i Woliński Park Narodowy Międzyzdroje to miejscowość wypoczynkowa, która wyróżnia się bardzo ciekawym położeniem na w północno-zachodniej Polsce, w Województwie zachodniopomorskim, w powiecie kamieńskim, na Wyspie Wolin. Miasto kojarzy się przede wszystkim z piękną plażą, i z Festiwalem Gwiazd, który odbywa się tu każdego roku na początku lipca. W tym czasie na uliczkach kurortu można się natknąć na liczne gwiazdy, ale też jest najtłoczniej. To jedna z ulubionych wakacyjnych destynacji wielu Polaków.

www.e-wczasy.pl/noclegi/miedzyzdroje

Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach

Najsłynniejszy festiwal na polskim wybrzeżu odbywa się w Międzyzdrojach regularnie co rok w pierwszym tygodniu lipca – od 1996 roku. Zgodnie z tradycją każdego roku na deptaku upamiętniane są przez odciśnięcie dłoni osobistości ze świata filmu i teatru. Jeżeli w tym czasie będziesz w Międzyzdrojach, sprawdź koniecznie kogo możesz spotkać podczas tegorocznej edycji.

Plaża w Międzyzdrojach

Jest stosunkowo szeroka, wyróżnia się złocistym piaskiem i czystością. Od centrum miasta oddzielą ją pasm wydm, a klifowe wzniesienia powodują, że krajobrazy w tym miejscu wręcz zachwycają. Na plaży nie brakuje atrakcji dla starszych i młodszych takich jak zjeżdżalnie, dmuchańce czy skutery wodne. Spacery w okolicach Międzyzdrojów Warto uświadomić sobie, że Międzyzdroje to nie tylko idealne miejsce dla miłośników plażowania. Rezerwacji warto dokonywać także w maju czy w czerwcu, a nawet w miesiącach jesiennych czy zimowych. Okolice Międzyzdrojów wręcz zachęcają do długich spacerów. O każdej porze roku warto wybrać się na przechadzkę, by eksploatować obszary Wolińskiego Parku Narodowego. Ciekawym doświadczeniem może być również wspięcie się na Kawczą Górę i spojrzenie na wybrzeże z wysokości.

Władysławowo – nie tylko disco polo, gofry i parawany

W stereotypowym wyobrażeniu położone w województwie pomorskim, w powiecie puckim Władysławowo często kojarzy się z rozbrzmiewającą wszędzie muzyką disco polo, goframi i zgiełkiem na plaży. Bywa wręcz nazywane nieco sarkastycznie „stolicą polskiego parawaningu”. Czy nam się to podoba, czy nie, te elementy stanowią część uroku i charakteru miasta. Z drugiej strony zdecydowanie krzywdzące byłoby stwierdzenie, że oferta kurortu ogranicza się tylko do nich.

Wręcz przeciwnie, jest ona bardzo bogata i różnorodna, tak że nikt przybywający do „Władka” nie powinien narzekać na nudę. Coś dla siebie znajdzie tu zarówno rodzina z dziećmi, fani ciężkich brzmień czy muzyki elektronicznej, czy para zakochanych, którzy chcieliby się zaszyć w spokojnej,  uroczej kawiarence. W mieście w sezonie letnim regularnie odbywają się koncerty muzyki rozrywkowej.

Władysławowo oferuje także doskonałe warunki do długich spacerów. Bez wątpienia warto wybrać się na przechadzkę Aleją Gwiazd Sportu. Promenada we Władysławowie to pierwsza aleja w Polsce, która ma na celu upamiętnienie wybitnych sportowców. Główne atrakcje miasta, kluby, dyskoteki i budki z pamiątkami i przekąskami usytuowane są w jej pobliżu. Idąc wzdłuż morza, łatwo trafić do najpopularniejszych wśród turystów atrakcji, ale i w spokojniejsze i bardziej dzikie okolice. Wokół kurortu nie brakuje również terenów zielonych.

Atrakcje dla dzieci we Władysławowie
Władysławowo przez wielu uważane jest za bardzo dobre miejsce nad Bałtykiem na wyjazd z dziećmi. W mieście nie brakuje przeznaczonych dla nich atrakcji. Wśród nich warto wymienić między innymi Domek Do Góry Nogami, park rozrywki z karuzelami Ocean Park, wesołe miasteczko czy park linowy.

Plaża we Władysławowie
We Władysławowie plaże wyróżniające się pięknym, złotym piaskiem ciągną się kilometrami. Na terenie miasta znajduje się aż piętnaście kąpielisk, z czego pięć jest strzeżonych. W okolicach brzeg jest bardzo urozmaicony. Choć w sezonie na plażach we Władysławowie bywa bardzo tłoczno (już od wczesnego rana ustawiają się słynne parawany!) to często wystarczy odejść kilkadziesiąt metrów dalej, by znaleźć spokojniejsze miejsce.

Przeczytaj również:

Gdzie na wakacje? Wybierz Władysławowo

Atrakcje przyrodnicze
Władysławowo otoczone jest sosnowymi lasami, które zachęcają do długich spacerów. W odległości około 2 km znajduje się piękny nadmorski rezerwat Dolina Chłapowska na terenie wąwozu.

Nie ma jednej dobrej odpowiedzi na pytanie: gdzie warto wybrać się na wakacje? Do Międzyzdrojów czy do Władysławowa?

Obydwa te miasta mają swój niepowtarzalny klimat i oferują różnorodne atrakcje. Przy planowaniu wypoczynku istotną kwestią może być również dzieląca je odległość (ok. 338 km).