W tym tygodniu zatrzymano kilku mężczyzn podejrzanych o posiadanie narkotyków.

W tym tygodniu zatrzymano kilku mężczyzn podejrzanych o posiadanie narkotyków. źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/

Gołdapscy policjanci zatrzymali pięciu mężczyzn podejrzanych o posiadanie narkotyków. Przypominamy, że posiadanie nawet niewielkiej ilości narkotyków jest przestępstwem, za które grozi do 3 lat pozbawienia wolności, a za posiadanie znacznych ilości kara nawet do 10 lat więzienia.

Dwóch mężczyzn zatrzymanych zostało w sobotę (28.09.2019) około godz. 9:00 w miejscowości Surminy. Jadąc BMW przekroczyli dozwoloną prędkość. Podczas kontroli dziwne zachowanie i zdenerwowanie kierowcy wzbudziło podejrzenie funkcjonariuszy, którzy szybko odkryli, co było powodem takiej reakcji. Okazało się, że 25-latek miał w aucie woreczek z zawartością suszu roślinnego. Jakby tego było mało, to badanie na stan trzeźwości wykazało, że kierowca wcześniej pił alkoholu. Jednak nie było to jego ostatnie przewinienie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 25-latek nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania. Zarówno on jak i pasażer wyparli się, jakoby torebka z suszem była ich własnością. Obaj trafili do policyjnego aresztu do wyjaśnienia sprawy.

Za posiadania odpowie także 22-letni mieszkaniec gminy Gołdap, zatrzymany w sobotnie popołudnie. Mężczyzna miał przy sobie woreczek strunowy z zawartością suszu roślinnego.

Mężczyźni odpowiedzą za naruszenie przepisów o przeciwdziałaniu narkomanii. Za posiadanie narkotyków grozi  kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Gołdapi

Komentarze    Brak komentarzy