W tym tygodniu kolejne decyzje ws. znoszenia obostrzeń

W tym tygodniu kolejne decyzje ws. znoszenia obostrzeń źródło zdjęcia: Kancelaria premiera

Rzecznik rządu Piotr Müller zapowiedział, że w tym tygodniu zapadną decyzje dotyczące ewentualnego dalszego znoszenia obostrzeń wprowadzanych w związku z epidemią koronawirusa.

Müller wyjaśnił w rozmowie z PAP, że w poniedziałek oraz we wtorek kwestią obostrzeń będzie zajmował się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, który przeanalizuje m.in. napływające dane dotyczące liczby zachorowań, ich pochodzenia oraz umiejscowienia na terenie kraju.

 

Zgodnie z przedstawionym harmonogramem trzeci etap może dotyczyć gastronomii – część zakładów mogłaby zostać otwarta stacjonarnie z ograniczeniami. Oprócz zakładów fryzjerskich, mogą wówczas zostać otwarte także salony kosmetyczne.

W trzecim etapie może być dozwolona też organizacja wydarzeń sportowych do 50 osób (w otwartej przestrzeni, bez udziału publiczności). – Decyzja co do pełnego przejścia do trzeciego etapu jest nadal przedmiotem dyskusji. Nie jest wykluczona modyfikacja zakresu kolejnego etapu uwzględniająca aktualną sytuację w zakresie epidemii – podkreślił rzecznik rządu.

 

Źródło: PAP

Komentarze    Brak komentarzy