OGŁOSZENIA

W trosce o bezpieczeństwo osób starszych – spotkania policjantów z seniorami

1666760184237

Policjanci rozmawiali z osobami starszymi i przypominali o zachowaniu czujności oraz środkach bezpieczeństwa. Apelowali o ostrożność i przestrzegali przed oszustami posługującymi się różnymi metodami oraz trikami min. „na wnuczka”, „na pracownika banku”, czy też „na policjanta CBŚ”.

Poczucie bezpieczeństwa to jeden z głównych czynników wpływających na jakość życia mieszkańców. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi dobrze o tym wiedzą i dlatego bardzo chętnie organizują spotkania ze społecznością lokalną. Podczas rozmów przypominają o zagrożeniach i radzą jak się przed nimi ustrzec.

W zeszłym tygodniu przedstawiciele gołdapskiej komendy dwukrotnie spotkali się z osobami starszymi. Pierwsza wizyta miała miejsce we wtorek (18.10.2022r.) w Gminnym Centrum Kultury w Dubeninkach, zaś kolejne w czwartek (20.10.2022r.) w Klubie Seniora w Lisach.

Funkcjonariusze przybliżyli najczęściej stosowane metody przez oszustów i przedstawili przykłady działań przestępców potocznie zwanymi w opinii publicznej „na wnuczka”, „na pracownika banku”, „na policjanta CBŚ”.

Podczas spotkań seniorzy mogli dowiedzieć się, w jaki sposób nie stać się ofiarą tych przestępstw, zostali uświadomieni co należy robić w sytuacji otrzymania takowego telefonu.

Dodatkowo, dzięki „Porozumieniu o współpracy w zakresie przeciwdziałania zagrożeniom bezpieczeństwa obywateli” zawartego między Komendantem Głównym Policji a Prezesem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w obu spotkaniach uczestniczyła przedstawicielka ZUS-u, która interesująco odpowiadała na pytania seniorów związane z tematyką zagrożonych oszczędności. Uczestnicy mieli też doskonałą okazję, aby pogłębić wiedzę z zakresu ubezpieczeń społecznych.

Spotkanie zostało zrealizowane w ramach projektu pn. „Fałszywy telefon – zagrożone oszczędności”. Na zakończenie mundurowi wręczyli każdemu uczestnikowi gadżety zawierające pomocne numery telefonów – breloki, kubki, materiałowe torby oraz ulotki informacyjne przypominające o spotkaniu.