OGŁOSZENIA

W środowe popołudnie Biblioteka stała się miejscem niezwykłego spektaklu teatralnego

W środowe popołudnie (31 stycznia 2024 roku) Biblioteka Publiczna w Gołdapi stała się miejscem niezwykłego spektaklu teatralnego, zatytułowanego „Historia miłosna na pannę, trzech absztyfikantów i jedną cholerę”.

To wyjątkowe przedstawienie zostało przygotowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Baniach Mazurskich, a  wykonane przez seniorów z Klubu Senior we Wróblu, Klubu Senior w Lisach oraz przyjaciółki biblioteki Uli Anuszkiewicz.

Scenariusz spektaklu, oparty na powieści “Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej, został przygotowany i udostępniony przez st. kustosza Agnieszkę Błaszak z Biblioteki im. Witalisa Szlachcikowskiego w Wąbrzeźnie. Amatorska grupa teatralna odważnie podjęła się wyzwania przedstawienia tej klasycznej historii w 10 aktach.


Podczas spektaklu publiczność mogła przeżyć fascynującą podróż przez świat literatury, przepełnioną miłością, tajemnicą i emocjami. Aktorzy, mimo swojego amatorskiego statusu, wkładali w przedstawienie całe serce, co sprawiło, że atmosfera była wyjątkowa.


Dla widzów było to nie tylko wspaniałe przeżycie kulturalne, ale także okazja do zanurzenia się w literackim świecie Elizy Orzeszkowej  w nietypowy sposób. Po spektaklu aktorzy otrzymali gromkie brawa za swój talent i zaangażowanie, a widzowie opuścili salę pełni wrażeń i inspiracji.