W środę przypada Święto Trzech Króli

W środę przypada Święto Trzech Króli źródło zdjęcia: fot. facebook/Kościół pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Gołdapi

Święto Trzech Króli obchodzimy na pamiątkę uczczenia objawienia się Boga człowiekowi. Od wielu lat 6 stycznia na ulicach pojawiają się liczne orszaki mające przypominać odwiedziny trzech mędrców. Co więcej, w wielu miastach o tej porze roku odbywały się jasełka upamiętniające ten wiekopomny dzień. Niestety w tym roku obchody tego święta będą nieco inne. A wszystko to za sprawą panującej pandemii koronawirusa, w efekcie której w życie wcielono szereg obostrzeń – również w kościołach. Mowa tutaj o limitach wiernych w kościołach, zachowaniu odpowiednich odstępów czy zasłanianiu nosa i ust.

Od 2011 Trzech Króli to w Polsce dzień ustawowo wolny od pracy. W Europie tego dnia nie pracują między innymi Hiszpanie, Włosi, Szwajcarzy, Grecy, Chorwaci, Finowie oraz mieszkańcy niemieckich landów: Bawaria, Badenia-Wirtembergia, Saksonia-Anhalt.

6 stycznia większość sklepów będzie zamknięta, podobnie jak w niedziele, kiedy obowiązuje zakaz handlu. Otwarte mogą być jedynie niektóre placówki handlowe na specjalnych warunkach.

Źródło: dziennikbałtycki

Komentarze    Brak komentarzy