W Polsce pojawiła się pierwsza karta wpłatnicza, która ma regulować należności bez gotówki i terminala.

W Polsce pojawiła się pierwsza karta wpłatnicza, która ma regulować należności bez gotówki i terminala. źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/illustrations

Na polskim rynku pojawiła się pierwsza karta wpłatnicza stworzona przez platformę zrzutka.pl. Jest to rozwiązanie w przypadku braku gotówki czy terminala (ze strony sprzedawcy) – do obsługi wystarczy smartphone. Karta będzie też świetnym rozwiązaniem w momencie, gdy będziemy chcieli zostawić kelnerowi napiwek, bądź wziąć udział w ulicznej  kweście. 

Aby zapłacić kartą wpłatniczą, należy przyłożyć do niej telefon, aby na jego ekranie pojawił się wybór metody płatności, m.in. Blik, przelew, etc. Telefon musi jednak mieć włączoną funkcję NFC. Jeśli ta opcja jest niedostępna, to wystarczy nakierować aparat telefonu na kod QR umieszczony na karcie. Wszystkie wpłaty na kartę oraz wypłaty środków z karty są darmowe. Miesięcznie za korzystanie z karty trzeba płacić 4,99 zł miesięcznie. Przy jej zamówieniu, wydawca obciąża zamawiającego opłatą za korzystanie z karty za pół roku z góry,  pobierając kwotę 29,94 zł plus opłatę za przesyłkę. Z karty można w każdej chwili również bezpłatnie zrezygnować. 

Komentarze    Brak komentarzy


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *