OGŁOSZENIA

W czasie wolnym od służby uniemożliwili dalszą jazdę kierującemu na zakazie

policja,radiowóz, lodówa (2)

Zdecydowana postawa będących po służbie funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi przyczyniła się do zatrzymania 53-letniego kierującego mimo aktywnych zakazów prowadzenia pojazdów. Teraz o dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd.

Konieczność podjęcia interwencji w przypadku gdy ktoś łamie prawo może pojawić się w każdym momencie. Tak właśnie było w ubiegły piątek, kiedy to o godz. 16:00 dwóch policjantów gołdapskiej komendy wracało ze służby do domu.

Funkcjonariusze w centrum miasta zauważyli znanego im z poprzednich legitymowań mężczyznę, który kierował lublinem. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że policjanci posiadali wiedzę o tym, że 53-latek ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów.

Mundurowi natychmiast podjęli działania zmierzające do uniemożliwienia dalszej jazdy kierującemu. Niezwłocznie poinformowali o tym fakcie będących w służbie kolegów i z ich pomocą zatrzymali nieodpowiedzialnego 53-latka na ulicy Cisowej. Mężczyzna był trzeźwy. Po sprawdzeniu jego danych w systemach policyjnych potwierdziły się przypuszczenia funkcjonariuszy.

Mieszkaniec gminy Dubeninki posiadał orzeczone przez sąd trzy aktualne zakazy prowadzenia pojazdów.

Pojazd przekazano osobie wskazanej, natomiast mężczyzna ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.