OGŁOSZENIA

Jeśli wierzyć przesądom, tego lepiej nie robić w roku przestępnym…

Według sondażu CBOS z 2018 roku, ponad połowa badanych osób w Polsce wierzy w przynajmniej jeden przesąd. Prawdopodobnie ludzie tłumaczą nimi zjawiska, których nie rozumieją.

Zabijesz pająka? Będzie padać i to z wielkim prawdopodobieństwem. Zbijesz lustro? Czeka Cię 7 lat nieszczęścia. A jeśli rozsypiesz sól, to nie ma zmiłuj, będziesz się kłócić, najpewniej ze swoją drugą połówką. Gorzej, jeśli choć jedno z powyższych wydarzy się w piątek 13-stego. Pech murowany!

Co cztery lata luty ma 29 dni. Jeśli weźmiesz ślub w roku przestępnym, to Twoje małżeństwo nie będzie szczęśliwe. W roku o jeden dzień dłuższym, nie powinno się również zmieniać pracy, planować przeprowadzki, kupować domu.

Według dawnych wierzeń urodzeni w roku przestępnym, a w szczególności 29 lutego, nie mają łatwego życia. Są stale doświadczani przez nieprzychylny los. Jednak aktualnie astrologowie twierdzą, że są to osoby niezwykle uzdolnione i swoją osobowością potrafią zjednoczyć liczne grono przyjaciół.

Wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia!

Nasuwa się pytanie- czy w przesądach jest jakaś prawda, czy ludzie sami podświadomie dążą do ich spełnienia? A Wy jak myślicie?