OGŁOSZENIA

UWAGA! Oszuści próbują wyłudzić dane osobowe !

Przestępcy co chwilę modyfikują metody działania i wymyślają coraz to nowsze sposoby dotarcia nie tylko do seniorów, ale też ludzi młodszych. Oszuści działają z pełną premedytacją, bazują na naiwności ludzi. Pojawiły się doniesienia o osobach próbujących wyłudzić dane osobowe w związku z nowym programem „Granty PPGR”.

Gmina Gołdap ogłosiła nabór do konkursu na granty PPGR. Nowy program ma na celu wsparcie rodzin popegeerowskich z dziećmi poprzez przekazanie sprzętu komputerowego wraz z ubezpieczeniem oraz w szczególnie uzasadnionych przypadkach dostępu do Internetu.

Oszuści nie próżnują. Wykorzystując zainteresowanie programem „Granty PPGR” nawiązują kontakt z mieszkańcami i zapraszają ich po odbiór sprzętu komputerowego. Osoby próbujące wyłudzić dane osobowe oraz podpisy wysyłają swojego „pośrednika” lub „kuriera” z dokumentami rzekomo niezbędnymi do przekazania sprzętu przydzielonego w projekcie gminnym.

Dlatego też Policja apeluje do mieszkańców gminy Gołdap, aby nie przekazywać swoich danych osobowych pośrednikom i kurierom! Zgodnie z regulaminem projektu „Granty PPGR” sprzęt zostanie przekazany w Urzędzie Gminy Gołdap. Każda inaczej brzmiąca informacja może być próbą oszustwa!

Pamiętaj o kilku podstawowych zasadach, dzięki którym możesz uniknąć utraty oszczędności życia:

  • Upewnij się, że rozmawiasz z pracownikiem Urzędu Gminy.

  • Nie przekazuj pieniędzy, danych osobowych, numerów PIN czy haseł dostępu.

  • Nie podpisuj dokumentów, nie kwituj odbioru sprzętu.

  • Próbę oszustwa zgłoś na Policję (numer alarmowy 112).