Uwaga na nowe oszustwo z paczkomatami w tle!

Uwaga na nowe oszustwo z paczkomatami w tle! źródło zdjęcia:
Oszuści znowu podszywają się pod firmę InPost. Tym razem wysyłają ofiarom nieprawdziwe wiadomości z informacją o nowej opłacie za paczkę. Kwota jest niewielka, ale w rzeczywistości w ten sposób cyberprzestępcy chcą przejąć dane kart płatniczych i następnie będą próbowali okraść użytkowników z pieniędzy.

Oszuści nie próżnują i CERT Polska raportuje o nowym zagrożeniu, które ponownie wycelowano w klientów firmy InPost. Ofiarom wysyłane są nieprawdziwe wiadomości z informacją o konieczności zapłaty za nową dostawę.

Hakerzy informują o niewielkiej opłacie w wysokości 5 złotych. Można ją uregulować wpisując dane karty płatniczej na fałszywej stronie, która z InPostem nie ma nic wspólnego.

Tego typu oszustwa są bardzo popularne. Często jest to informacja o niedopłacie, gdzie trzeba tylko uregulować koszty w wysokości około jednej złotówki. W ten sposób hakerzy starają się przejmować nie tylko dane kart płatniczych, ale także loginy i hasła do rachunków bankowych. To może bardzo źle się skończyć.

Komentarze    Brak komentarzy