OGŁOSZENIA

Uwaga kierowcy! Rekordowo wysokie kary za brak OC !

Nowy Rok to przede wszystkim nowe porządki, nowe ustawy, przepisy czy podwyżki- ciężko się w tym wszystkim połapać i niczego nie pominąć. Dlatego przychodzimy z pomocą i informacją, którą w tym nowym roku naprawdę warto znać, aby Wasze portfele mocno się nie uszczupliły!

Wzrost płacy minimalnej oznacza wzrost kar za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Zapominalscy kierowcy mocno odczują to w swoich portfelach. Kara za przerwę w ciągłości ubezpieczenia od 1 stycznia 2024 r. jest rekordowo wysoka, a od lipca będzie jeszcze wyższa…

Kara za brak ciągłości ubezpieczenia OC od 1 stycznia 2024 roku jest rekordowo wysoka i może wynieść niemal dziewięć tysięcy złotych dla właścicieli samochodów osobowych.

W przypadku samochodów osobowych kara z brak ważnego OC wynosi 200 proc. minimalnego wynagrodzenia, a w przypadku motocykli – 1/3 minimalnej pensji.

Z kolei najwyższe kary czekają na właścicieli pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej wyższej niż 3,5 tony, ciągników i autobusów – w tym przypadku najwyższa możliwa kara to trzykrotność minimalnej płacy.

Od 1 stycznia 2024 roku minimalne wynagrodzenie będzie wynosić 4242 zł brutto, a od 1 lipca 2024 roku 4300 zł.

Zgodnie z ustawą najwyższa opłata karna za brak polisy OC dotyczy właścicieli pojazdów, którzy nie posiadali ochrony ubezpieczeniowej dłużej niż 14 dni. Z kolei osoby, które miały przerwę w ubezpieczeniu od 4 do 14 dni, 50 proc. maksymalnej kary, a spóźnialscy niemający wykupionego OC do 3 dni – 20 proc. podstawowej stawki.

W galerii znajdziecie tabelkę, która wszystko Wam rozjaśni. Sprawdźcie polisy swoich aut jak najszybciej!

Brak aktualnego ubezpieczenia? A może to które masz nie do końca Ci odpowiada?

Przypominamy, że w Gołdapi możecie zasięgnąć fachowej porady doświadczonej firmy ubezpieczeniowej, która dobierze polisę idealną dla Waszych potrzeb.

Mowa oczywiście o Agencji Ubezpieczeniowej Misiewicz.

Kontakt: 502 876 983

Adres: Podgórna 3, Gołdap

Źródło zdjęcia głównego: www.motocaina.pl