OGŁOSZENIA

Uroki wiejskiej szkoły…

Nie ma na świecie nic piękniejszego niż małe stworzenia. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Boćwince mieli możliwość prowadzić jakże ciekawą obserwację przyrodniczą- proces wykluwania się gęsi oraz kaczek.

Dzięki uprzejmości  i pomysłowi naszej pani psycholog Izabeli sala chemiczno-biologiczna zamieniła się w coś niesamowitego. W specjalnym inkubatorze przychodziły na świat przepiękne gąski oraz jedna kaczka. Komunikując się ze sobą poprzez wydawanie dźwięków motywowały się do wyklucia jedna po drugiej.

Poznaliśmy fazy wylęgu, budowę jaja i sposoby opieki nad małymi ptakami. Każda gąska na swojej skorupce miała napisane imię.  Dzieci miały możliwość nakarmienia, napojenia i pogłaskania tych uroczych, malutkich ptaszków. Po dwóch dniach wróciły do swojego gospodarstwa w Sapałówce. Uczniowie oraz nauczyciele bardzo za nimi tęsknią. To przeżycie zostanie w nas na zawsze.

Czerwiec  w naszym oddziale przedszkolnym obfitował w kolejne obserwacje przyrodnicze.  Dzięki naszej pomocy przedszkolnej pani Angelice oraz jej mamie, mogliśmy wybrać się do domowego gospodarstwa i zobaczyć 11 dniowe króliczki.

Po drodze do gospodarstwa nazrywaliśmy pięknej koniczyny, aby móc nakarmić te urocze zwierzęta. U nas nawet pod koniec roku szkolnego nie ma nudy.

Anna Kolankiewicz -SP w Boćwince