OGŁOSZENIA

Uroczysty finał konkursu fotograficznego ,,Mój Zabytek”

W minioną sobotę (14 maja) w olsztyńskim Pałacu Młodzieży im Orląt Lwowskich odbyło się uroczyste zakończenie cyklicznego konkursu fotograficznego pn. „Mój zabytek”.

Jury VIII Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego pt. Mój Zabytek obradujące w dniu 26.04.2022 r. w Pałacu Młodzieży im. Orląt Lwowskich w Olsztynie po zapoznaniu się z 405 pracami 102 autorów zakwalifikowało do wystawy 30 prac 20 autorów i przyznało nagrody.

Z ogromną dumą informujemy, iż nagrodę główną w grupie wiekowej 15-20 lat otrzymał Ernest Furtan, 15 lat, za cykl prac pt. „Przedmioty”. W tej samej kategorii wiekowej wyróżnienie otrzymała ubiegłoroczna laureatka tego konkursu Anna Świtaj za cykl prac pt. „Manierki”.

W kategorii wiekowej 10-14 lat wyróżnienie otrzymała również Hanna Bondzio za cykl prac pt. „Kubki cynkowane”.

Nagrodzony został także instruktor pracowni fotografii Domu Kultury w Gołdapi Jarosław Jasiński za wieloletni udział swoich podopiecznych w konkursie „Mój zabytek” i jak to powiedział komisarz konkursu Bartosz Ordelewski za „…coroczne zdobywanie nagrody głównej i wielu wyróżnień…”

Uroczystość zaszczyciła i nagrody wręczyła Wiceprezydent Olsztyna Pani Ewa Monika Kaliszuk, która poza pracą zawodową przez ponad ćwierć wieku działa w dziedzinie kultury. Śpiewa w Zespole Pieśni i Tańca Warmia oraz w Warmia Klezmer Band. Finał konkursu fotograficznego „MÓJ ZABYTEK”, uświetniły wokalistki z pracowni wokalu olsztyńskiego Pałacu Młodzieży.

Rol-Masz
Rostek, Rawinis
Drzewka Perfekt Abies
PK Serwia
Ubezpieczenia
Niebo w Gębie
Fotowoltaika
Eko-pal
Proniek