OGŁOSZENIA

Uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka

281498352_2303017819839471_4460008055652305803_n
Wczoraj (17.05.2022) na Placu odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka. Wzięli w nim udział m.in.: Burmistrz Gołdapi Tomasz Luto wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Gołdapi Wojciechem Hołdyńskim
 
Obchody tego dnia są doskonałą okazją, aby docenić tych, którzy skutecznie niosą pomoc innym, często narażając swoje zdrowie i życie. Za to właśnie  podziękował wczoraj strażakom Burmistrz Gołdapi i życzył szczęśliwych powrotów z akcji.
 
Na zaproszenie komendanta powiatowego PSP w Gołdapi st. bryg. Wojciecha Szczepanika w uroczystości oprócz funkcjonariuszy i pracowników cywilnych KP PSP w Gołdapi, strażaków ochotników udział wzięli:
Artur Chojecki – Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Wojciech Kossakowski Poseł na Sejm RP oraz Warmińsko-Mazurski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Tomasz Komoszyński.
 
Apel był również okazją do wyróżnień i odznaczeń oraz wręczenia awansów na wyższe stopnie służbowe. Uroczyście przekazano również samochody i sprzęt ratowniczo-gaśniczy do Komendy Powiatowej PSP w Gołdapi i jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu gołdapskiego.
 
Gratulujemy wyróżnionym i odznaczonym! 
 
Strażakom, Druhnom i Druhom życzymy bezpiecznej służby, niech jej trudy będą źródłem satysfakcji i powodem do dumy!