OGŁOSZENIA

Uroczystość Wszystkich Świętych- długi weekend i wzmożone działania prewencyjno–kontrolne

Jak co roku policjanci z początkiem listopada są przygotowani do wzmożonej pracy związanej z uroczystościami Wszystkich Świętych. Funkcjonariusze zadbają o porządek i bezpieczeństwo m.in. w ruchu drogowym, ze szczególnym uwzględnieniem dróg w okolicach cmentarzy.

W tym roku wzmożone działania zaplanowane zostały w okresie już od 28 października do 2 listopada, a więc od piątku do środy włącznie. W piątek (28.10.2022) policjanci drogówki w całym kraju rozpoczną działania prewencyjno – kontrolne związane z przypadającym na początku listopada świętem.

W związku z tym, że wolny od pracy świąteczny dzień przypada we wtorek, część osób wykorzysta to, by zrobić sobie „długi weekend”, który zechcą wykorzystać na to, by odwiedzić swoich bliskich w odległych miejscach.

Żeby wzmożony ruch nie spowodował utrudnień na drogach oraz większej liczby zdarzeń drogowych w wyniku masowego przemieszczania się osób, policjanci umundurowani i nieumundurowanie, wspierani przez przedstawicieli innych służb, będą dbać o spokojny przebieg długiego weekendu i służyć pomocą tam, gdzie będzie ona potrzebna.

Nie zapominajmy jednak, że każdy z nas – kierowca, pieszy, rowerzysta – jest współodpowiedzialny za poziom bezpieczeństwa na drogach. Pamiętajmy też, że to na nas samych ciąży obowiązek prawidłowego zabezpieczenia swojego mienia.

Pamiętajmy, aby wyjeżdżając z domu, mieszkania, zadbać o odpowiednie jego zabezpieczenie. Wychodząc, sprawdźmy czy wszystkie okna i drzwi są zamknięte, kurki z gazem zakręcone i wyłączone piecyki elektryczne. Nie dajmy okazji złodziejom i włamywaczom, którzy mogą chcieć wykorzystać naszą nieobecność w domu.

Wybierając się na cmentarz, nie zabierajmy, o ile to możliwe, większych kwot pieniędzy, biżuterii oraz innych wartościowych przedmiotów.W trakcie płacenia za zakupy nie pokazujmy ile pieniędzy mamy przy sobie. Pamiętajmy również, by podczas porządkowania grobów nie zostawiać, nawet na chwilę, torebki lub saszetki na pomniku czy ławce. Starajmy się parkować na strzeżonych lub dozorowanych parkingach, w miejscach oświetlonych i często uczęszczanych.

Fotowoltaika
Rol-Masz
PK Serwis 2023
Ubezpieczenia