Umów wizytę w urzędzie skarbowym – rusza nowa usługa KAS

Umów wizytę w urzędzie skarbowym – rusza nowa usługa KAS źródło zdjęcia:

Urząd Skarbowy w Olecku uruchomił nowy model obsługi podatników. Załatwienie sprawy podczas bezpośredniej wizyty w urzędzie będzie możliwe po jej wcześniejszym umówieniu, co zwiększy bezpieczeństwo podatników i komfort przy załatwianiu spraw.

Elektroniczna usługa, która umożliwi podatnikom umówienie wizyty w urzędzie skarbowym, to ważny krok w programie „Klient w centrum uwagi KAS”. Dzięki usłudze zwiększy się komfort załatwiania spraw w urzędzie przy zapewnieniu wytycznych dotyczących bezpieczeństwa, co jest szczególnie ważne w obecnej sytuacji.
26 października nowy model obsługi podatników został wprowadzony w pięciu regionach, w tym w województwie warmińsko-mazurskim, gdzie podatnicy mają już dostęp do formularza online, za pomocą którego mogą umówić wizytę na terminy od 9 listopada włącznie. Wcześniejsze załatwienie sprawy (tzn. przed 9 listopada) będzie możliwe po skontaktowaniu się z urzędem. Od 16 listopada model obejmie cały kraj.

 

Jak się umówić na wizytę
Wizyty można umawiać już od dzisiaj, na terminy od 9 listopada włącznie. Wizytę można umówić:
• przez internet – możesz skorzystać z elektronicznego formularza dostępnego na stronie podatki.gov.pl lub swojego urzędu skarbowego,
• telefonicznie – numery telefonów sprawdzisz na stronie www swojego urzędu skarbowego,
• w urzędzie – podczas osobistej wizyty w punkcie „Umawianie wizyt”, który znajduje się blisko wejścia.
Inne sposoby załatwiania spraw online
Zachęcamy do dalszego korzystania z dotychczasowych zdalnych form załatwiania spraw w urzędach skarbowych. Oprócz infolinii Krajowej Informacji Skarbowej i możliwości załatwienia swoich spraw podatkowych przez strony podatki.gov.pl i biznes.gov.pl, dostępne są też specjalne numery telefonów w urzędach skarbowych. Można je znaleźć na stronach internetowych urzędów w zakładce Kontakt.
Ważne: ze względu na sytuację epidemiczną do urzędu umawiajmy się tylko, jeśli jest to niezbędne, a wizytę zarezerwujmy przez internet lub telefonicznie. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnego czekania w kolejce i zadbamy o bezpieczeństwo swoje i innych.

 

Numery telefonów do rezerwacji wizyt:

Urząd Skarbowy Olecko: 87 629 42 00, 87 629 42 08

Punkt Obsługi Podatników w Gołdapi: 87 615 23 80

Galeria:

Kliknij na zdjęcie poniżej, aby przeglądać.

Umów wizytę w urzędzie skarbowym – rusza nowa usługa KAS
Umów wizytę w urzędzie skarbowym – rusza nowa usługa KAS

Komentarze    Brak komentarzy