OGŁOSZENIA

Ukraińska telewizja przeprowadzała wywiad z mieszkańcami Gołdapi

Projekt bez tytułu

W związku z budową tymczasowej zapory na granicy Polski z Rosją w naszym mieście pojawiła się dziś telewizja, która przyjechała do nas prosto z Warszawy.

Telewizja wywodzi się z ukraińskiego miasta Kijów. Jak możemy przeczytać na ich stronie, kanał ma charakter rodzinny. Poświęcony jest przede wszystkim patriotyzmie, nutce nostalgii oraz obcy jest agresywnemu nacjonalizmowi.

Do naszego miasta sprowadziła ich ciekawość oraz chęć dowiedzenia się, jakie nastawienie mają mieszkańcy miasta położonego najbliżej Rosji do bieżącej sytuacji na granicy. 

Pytania nasuwają się same: Co sądzą o zaistniałej sytuacji mieszkańcy Gołdapi? Czy Gołdapianie cieszą się, że powstanie zapora na granicy polsko-rosyjskiej? – między innymi takie pytania zadawała dzisiaj naszym mieszkańcom telewizja ,,Inter”.

Duża część społeczności nie chciała rozmawiać przed kamerami na temat sytuacji, która ma miejsce na granicy. Na rozmowę przed kamerami decydowały się w większości starsze osoby. 

Dziennikarze telewizji ,,INTER” stacjonują od paru miesięcy w Warszawie, oczywiście w dalszym ciągu spełniając się zawodowo.