OGŁOSZENIA

Ukradł elektronarzędzia o wartości 8 tyś złotych- został zatrzymany

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi zatrzymali mężczyznę podejrzanego za kradzież. Jego łupem padły elektronarzędzia o wartości 8 tysięcy złotych.

Dodatkowo okazało się, że dopuścił się on też kradzieży sklepowych na terenie Gołdapi. 48-letni gołdapianin przyznał się do winy. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło na początku stycznia br. na terenie Gołdapi. Jak wynikało z relacji zawiadamiającego, z budynku gospodarczego, w którym przechowywał swoje elektronarzędzia doszło do ich kradzieży. Pokrzywdzony wartość strat wstępnie oszacował na kwotę 8 tysięcy złotych.

Zawiadomieni o zdarzeniu policjanci natychmiast rozpoczęli typowanie kręgu osób podejrzanych mogących mieć związek z tym zdarzeniem. Na podstawie zebranych informacji kryminalni zatrzymali 48-letniego mężczyznę. Następnie podczas przeszukania śledczy odnaleźli większość skradzionych przedmiotów.

Jak się okazało w trakcie prowadzonych czynności procesowych to nie było jedyne przewinienie zatrzymanego. Policjanci ustalili, że w grudniu 2022 roku dopuścił się on również kradzieży sklepowych na terenie Gołdapi.

Wówczas jego łupem padły słodycze i alkohol na łączną kwotę blisko 700 złotych. Na podstawie zebranego materiału dowodowego zatrzymanemu przedstawiono zarzut kradzieży. Podczas przesłuchania podejrzany przyznał się do winy. Zgodnie z kodeksem karnym grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.