OGŁOSZENIA

Ujawniona kolejna „pamiątka” z czasów II wojny światowej

Patrol prewencji po raz kolejny już w tym roku zabezpieczał miejsce znalezienia niewybuchu z czasów II wojny światowej. Na pocisk artyleryjski natrafił zgłaszający podczas prac polowych. Niebezpieczne znalezisko policjanci przekazali saperom z wojska.

Wczoraj (29.09.2022r.) kilka minut po godzinie 7:00 oficer dyżurny gołdapskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące ujawnienia niewybuchu podczas prac polowych w jednej z miejscowości na terenie gminy Banie Mazurskie. Niezwłocznie po otrzymanej informacji dyżurny na miejsce skierował policjanta z nieetatowej grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego.

Funkcjonariusz potwierdził, że ujawniony przedmiot stanowi pocisk artyleryjski pochodzący z okresu II wojny światowej.

Policjanci o znalezisku poinformowali wojskowych saperów w celu zabezpieczenia i neutralizacji niewybuchu. Do czasu ich przyjazdu niebezpieczne znalezisko zabezpieczali gołdapscy policjanci. Z uwagi na to, że teren znajdował się z dala od zabudowań nie było konieczności ewakuowania osób.

Od początku roku gołdapscy policjanci mieli 25 zgłoszeń dotyczących znalezienia niewybuchu z czasów II wojny światowej.

Policjanci przypominają, że pod żadnym pozorem nie wolno dotykać ani przenosić znalezionych niewypałów. O niebezpiecznym znalezisku należy niezwłocznie poinformować Policję.

Sauna
Beauty Space
Eko-pal
Proniek
Rol-Masz
PK Serwis 2023