OGŁOSZENIA

Udane występy Akademii Rominty w Lidze Orlików

Sezon wiosennych rozgrywek piłkarskich prowadzonych przez Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej wchodzi w decydującą fazę. Młodzi zawodnicy Akademii Piłkarskiej MKS Rominta Gołdap występujący w rozgrywkach ligowych w kategorii wiekowej „ORLIK” rozegrali w rundzie wiosennej już sześć spotkań.

Cztery spotkania zakończyli zwycięsko a w dwóch musieli uznać wyższość przeciwników. Rozgrywki w tej kategorii wiekowej prowadzone są w formule turniejowej.

W pierwszej fazie rozgrywek zostaliśmy przydzieleni do rywalizacji z zespołami z Gol Giżycko i Czarnych Olecko. Każda z drużyn w ramach prowadzonych rozgrywek ma do zorganizowania turniej w roli gospodarza. Uczestnicząc regularnie w rozgrywkach zbieramy bezcenne doświadczenie grając mecze ligowe z dobrymi drużynami, doskonalimy elementy techniki piłkarskiej pod presją wyniku sportowego, uczymy się zachowań fair play w trakcie rywalizacji sportowej.

Akademię Piłkarską MKS Rominta Gołdap w kategorii wiekowej „ORLIK” w dotychczasowych meczach reprezentowali następujący zawodnicy: Olaf Łoboda, Maciej Mrozowski, Florek Miler, Maksymilian Pik, Paweł Bartosiewicz, Piotr Puza, Miłosz Bida, Filip Górski, Błażej Michałowski, Jakub Popławski, Filip Krętowski, Gabriel Gorzoch, Adam Olbryś, Wiktor Prochorów, Jakub Matusiewicz, Fryderyk Dołęga, Wojtek Oleksy, Oliwier Aneszko .

Dariusz Wojtyna