OGŁOSZENIA

Uczniowie SP5 na „Zielonej Szkole” w Gwarku

„Nie ma przygody na zewnątrz. Przygoda jest tylko wewnątrz człowieka”.

Waldemar Łysiak, „Wyspy zaczarowane”

W dniach od 10 do 12 maja 2023 r. uczniowie klas 3 A i 3 B Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi uczestniczyli w projekcie „Zielona Szkoła” w Gwarku.

Trzecioklasiści spędzili czas w Ośrodku Wypoczynkowym Gwarek Mazury – Centrum Aktywnego Wypoczynku w okolicy malowniczego Giżycka. Dzieci udając się w okoliczności przyrody, odpoczywały od codzienności oraz w zupełnie innej formie zdobywały nowe umiejętności i przydatną wiedzę. W czasie pobytu uczniowie korzystali z licznych atrakcji, jakie zapewniła im profesjonalna kadra animatorów.

Podczas intensywnych trzech dni odbyło się wiele zajęć sportowo – rekreacyjnych, rozrywkowych oraz integracyjnych. Pierwszego dnia młodzi poszukiwacze przygód brali udział w zajęciach survivalowych, w których czasie uczyli się poruszania w trudnym terenie, pozyskiwania pożywienia oraz rozpalania ogniska.

Moc wrażeń wniosła gra negocjacyjna „Trampki”, ucząca różnych stylów i technik negocjacyjnych. Drugiego dnia trzecioklasiści wzięli udział w zajęciach kulinarnych, warsztatach cyrkowych, szkole detektywistycznej i w kursie małego chemika „Laboratorium”.

Wiele radości sprawiło dzieciom pieczenie kiełbasek przy ognisku, zorganizowanym pośród lasów i nad brzegiem jeziora. Wieczorem odbyła się dyskoteka pod gwiazdami z DJ dla wszystkich uczestników Zielonej Szkoły. Ostatniego dnia uczniowie startowali w integracyjnych grach terenowych „Team Building” oraz spędzali czas na boiskach wielofunkcyjnych, uprawiając swoje ulubione sporty.

Spośród licznych atrakcji największą wartość stanowił wspólnie spędzony czas. W naszych sercach na długo pozostaną piękne wspomnienia, którymi będziemy dzielić się z bliskimi. Niech nasza wspólna „zielona przygoda” trwa jak najdłużej!

Barbara Bester

Anna Przybyło

Sauna
PK Serwis 2023
Eko-pal
Rol-Masz
Proniek
Beauty Space