OGŁOSZENIA

Uciekała przed policją, bo nie miała prawa jazdy

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 20-latce. Kobieta nie zatrzymała się do kontroli drogowej, ponieważ nie posiadała uprawnienia do kierowania samochodem. Teraz ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania będzie tłumaczyła się przed sądem.

W poniedziałek (12.02.2023r) około godz. 19:00 gołdapscy policjanci Zespołu Ruchu Drogowego pełnili służbę na terenie gminy Dubeninki. Podczas kontroli statycznej przy drodze wojewódzkiej nr 651 postanowili zatrzymać do kontroli drogowej osobowego mercedesa, którego kierujący nieznacznie przekroczył dopuszczalną prędkość.

Kierowca auta na widok radiowozu przyspieszył i zaczął się oddalać. Funkcjonariusze podjęli dynamiczny pościg. Włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe dając sygnał do zatrzymania. Po krótkim czasie skutecznie zatrzymali pojazd.

Po wylegitymowaniu podróżujących okazało się, że 20-letnia kobieta siedząca „za kółkiem” jest trzeźwa, ale nie posiada uprawnienia do kierowania pojazdami. W dalszych czynnościach policjanci ustalili, że wraz z 20-latką podróżuje właściciel pojazdu.

Po sprawdzeniu w systemie okazało się, że mężczyzna posiada zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna został ukarany przez policjantów mandatem karnym za udostępnienie pojazdu osobie, która nie posiada uprawnień do kierowania.

Kobieta natomiast została ukarana za przekroczenie dopuszczalnej prędkości oraz brak zapiętych pasów bezpieczeństwa. Za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej 20-letnia kierująca odpowie przed sądem. Za ten czyn grozi jej kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Fotowoltaika
Rol-Masz
Ubezpieczenia
PK Serwis 2023