Uciekał od policji, następnie porzucił pojazd.

Uciekał od policji, następnie porzucił pojazd. źródło zdjęcia:

Gołdapscy policjanci prowadzili pościg za kierującym, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna podczas ucieczki nie reagował na podawane sygnały świetlne i dźwiękowe.

W minioną sobotę policjanci gołdapskiej drogówki podczas patrolu zauważyli pojazd, którego kierujący rażąco naruszał przepisy i nie stosował się do znaków drogowych. Funkcjonariusze za pomocą sygnałów świetlnych i błyskowych zamierzali zatrzymać kierującego. Mężczyzna przyspieszył i rozpoczął ucieczkę drogami gruntowymi. Po przejechaniu kilku kilometrów porzucił pojazd. Policjanci ustalili właściciela samochodu, a w trakcie wykonywanych czynności zgłosił się do nich sam uciekinier. Okazał się nim 20-letni mieszkaniec gminy Banie Mazurskie. Mężczyzna był trzeźwy, a swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie tłumaczył paniką, gdyż nie posiada uprawnień do kierowania samochodem.

Bartosz L. za popełnione wykroczenia drogowe został ukarany mandatem karnym, z kolei za przestępstwo niestosowanie się do polecenia zatrzymania pojazdu wydanego przez funkcjonariuszy Policji odpowie przed sądem. Za to przestępstwo grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Komentarze    Brak komentarzy