Ubezpieczenie na życie. Czy warto zdecydować się na polisę?

Ubezpieczenie na życie. Czy warto zdecydować się na polisę? źródło zdjęcia:

Część Polaków zmieniła swoje podejście do ubezpieczeń na życie w związku z panującą pandemią COVID-19. Na popularności zyskują polisy, które mają pomóc ich właścicielom w razie choroby czy niezdolności do wykonywania pracy. Co jeszcze może zostać objęte polisą na życie, czy warto ją wykupić?

W podstawowym ujęciu ubezpieczenie na życie to rodzaj polisy, której podmiotem jest życie jej posiadacza. W przypadku wypadku ubezpieczeniowego, czyli śmierci ubezpieczonego, powstaje obowiązek wypłaty odpowiedniego świadczenia osobom do tego upoważnionym. Ubezpieczony może uzyskać świadczenie (określoną sumę pieniędzy, rentę lub inne) również w innych przypadkach, między innymi w razie powstania trwałego uszczerbku na zdrowiu lub dożycia określonego wieku – bardzo wiele zależy od warunków kontraktu zawartego z firmą ubezpieczeniową.

Wydarzenia z ostatnich miesięcy, związane z pandemią COVID-19 pokazują, że nie zawsze jesteśmy w stanie przewidzieć to, co wydarzy się w ciągu najbliższego roku, a nawet o wiele krótszym czasie, dlatego warto być przygotowanym na różne scenariusze.

Doświadczony doradca ubezpieczeniowy uświadomi ci istnienie twoich dużych potrzeb ubezpieczeniowych. Pomoże ci też dobrać ofertę uszytą na miarę, bo inne motywacje do ubezpieczenia będzie miał młody człowiek, który dopiero pojawił się na rynku pracy, inne matka trójki dzieci.

Wybierając ubezpieczenie na życie zwróć uwagę nie tylko na jego cenę, lecz również na to, co otrzymasz w pakiecie, czyli zakres proponowanego ubezpieczenia wraz z wyłączeniami oraz na sumę ubezpieczenia.

 

Komentarze    Brak komentarzy