OGŁOSZENIA

U babci jest słodko, świat pachnie szarlotką…

orange-2570979_960_720

Dzień Babci wypada co roku 21 stycznia. Wydawać by się mogło, że obchodzimy to święto od zawsze, a okazuje się, że zaledwie od 57 lat. 

Pomysł świętowania Dnia Babci wysunęło najpierw pismo „Kobieta i życie”. Rok później za sprawą redakcji „Expressu Poznańskiego” przyjęło się na dobre. 

Ten dzień to radosne święto wszystkich babć i wnuków.

Laurki, piosenki, wierszyki, prezenty – to wszystko składa się na obchody tego święta. Z okazji Dnia Babci przedszkola organizują występy, podczas których dzieci nie tylko śpiewają i recytują wierszyki, ale też wręczają babciom własnoręcznie zrobione prezenty. 

Zanim podpowiemy Wam, co możecie dziś kupić swoim babciom, pozwolimy sobie przypomnieć o jednej dość podstawowej zasadzie. Przede wszystkim szczere życzenia i wspólne spędzenie czasu. Kombinacja tych dwóch rzeczy to najlepsze połączenie na Dzień Babci. 

Możliwości na zaplanowanie tego dnia jest wiele- odwiedziny,  zaproszenie na uroczysty obiad lub kawę i ciasto czy też wspólna wycieczka. 

Prezenty są jedynie dopełnieniem mile spędzonego czasu. Jeśli wiecie doskonale, co najbardziej lubi wasza babcia, to macie bardzo ułatwioną sprawę. Jeśli jednak nie możecie się zdecydować, podsuwamy wam listę uniwersalnych prezentów! 

  • Chyba nie ma takiej babci, która nie miałaby w swoim domu udekorowanego kwiatami parapetu. Babcie to przecież miłośniczki kwiatów ! Dlatego świetnym pomysłem na prezent będą kwiaty doniczkowe. Są one lepsze od tych ciętych, ponieważ zagoszczą w jej domu na dłuższy czas ! 
  • Foto książka lub album ze zdjęciami -babcie bardzo lubią mieć wnuków ” przy sobie „, dlatego album ze wspólnymi zdjęciami bądź zdjęciami wnuków może być naprawdę trafnym prezentem 
  • komplet witamin dla osób starszych 
  • kubek z życzeniami lub zdjęciem 
  • kalendarz ze zdjęciami wnuków 
  • voucher na zabieg w SPA 

 

Jak widzicie, pomysłów na prezent jest wiele i nie muszą to być prezenty kosztujące fortunę. Zaufajcie nam, tego dnia Babcia będzie najbardziej szczęśliwa, gdy po prostu zobaczy swoje wnuki i spędzi z nimi miły czas !