OGŁOSZENIA

Tylko w tym tygodniu aż 4 mieszkańców Gołdapi oszukano podczas internetowych zakupów …

W okresie świątecznym oszuści aktywnie działają w sieci. Policja apeluje o ostrożność podczas zakupów w Internecie

Tylko w tym tygodniu Komenda Powiatowa Policji w Gołdapi została powiadomiona o czterech oszustwach na szkodę mieszkańców za pomocą Internetu. W zgłoszonych przypadkach osoby straciły łącznie ponad 7 tysięcy złotych.

W ciągu ostatnich kilku dni do gołdapskiej komendy zgłosiło się czterech pokrzywdzonych w wieku od 27 do 63 lat. Mieszkańcy Gołdapi zostali oszukani podczas zakupów w Internecie. Gołdapianie przekonani o tym, że oferty sprzedażowe są bezpieczne, zdecydowali się skorzystać z okazji i zakupić wyszukane przedmioty w atrakcyjnych cenach.

Pokrzywdzeni postępowali zgodnie z instrukcjami nieuczciwych sprzedawców. Ustalone kwoty wpłacili na wskazywane przez nich konta bankowe, jednak do dzisiaj nie otrzymali zamówionych towarów. W każdym ze zgłoszonych przypadków kontakt ze sprzedającymi się urywał, konto sprzedawcy zostało usunięte, a telefon przestał odpowiadać.

Jeden z pokrzywdzonych udał się pod wskazany przez sprzedawcę adres, gdzie miał odebrać zamówienie, lecz na miejscu okazało się, że nikt tam nie mieszka. W rezultacie pokrzywdzeni stracili łącznie ponad 7 tysięcy złotych.

Policja apeluje! Zastanów się nad formą płatności za produkt. Jeśli zamawiasz towar w Internecie sprawdź, czy sprzedawca daje możliwość płatności przy odbiorze. To nie tylko bezpieczna forma płatności, ale przy odbiorze przesyłki kurierskiej istnieje możliwość sprawdzenia zamówienia.

Jeśli mimo zachowania wszelkich środków ostrożności, zostałeś oszukany (nie otrzymałeś zamówionego towaru lub jest on niezgodny z zamówieniem), to poinformuj o tym fakcie administratorów ds. bezpieczeństwa danego serwisu, a w szczególności zachowaj dokumentację związaną z realizowaną przez ciebie transakcją np. dowód przelewu na konto bankowe i korespondencję mailową. Zgłoś się również do najbliższej jednostki Policji.

Fotowoltaika
PK Serwis 2023
Rol-Masz
Ubezpieczenia