„Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”. Kierowco! Bezpłatnie sprawdź swoje oświetlenie!

„Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”. Kierowco! Bezpłatnie sprawdź swoje oświetlenie! źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/

Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji zainicjowało kampanię „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”. Inspiracją do podjęcia tych działań był pogarszający się stan bezpieczeństwa w okresie jesienno – zimowym, co w dużej mierze spowodowane było słabnącą widzialnością na drogach. 16 i 23 listopada odbędzie się bezpłatna kontrola oświetlenia auta na stacjach kontroli pojazdów.

Zeszłoroczna kampania cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród kierowców, dlatego organizatorzy podjęli decyzję o jej ponowieniu w tym roku. Policjanci z Warmii i Mazur wspólnie z przedstawicielami Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Olsztynie w minioną środę (21.10.2019 roku) zainaugurowali kolejna edycję akcji.

Prawidłowe ustawienie świateł zazwyczaj ogranicza się do wyregulowania korektora ich wysokości, ale wielu kierowców bagatelizuje tę kwestię zapominając, że niewykonanie tej czynności, przy pełnym obciążeniu pojazdu, powoduje oślepianie innych uczestników ruchu drogowego. W wielu przypadkach do prawidłowego ustawienia rozkładu granicy światła i cienia niezbędne jest przeprowadzenie badań przy użyciu specjalistycznej aparatury.

Również policjanci kontrolujący w tych dniach ruch drogowy będą informować kierujących o możliwości dokonania takiego bezpłatnego sprawdzenia ustawienia świateł oraz ich ewentualnej regulacji w uzgodnionej stacji diagnostycznej.

Na terenie naszego powiatu oświetlenie będzie można sprawdzić w niżej wymienionych punktach:

– Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów Gołdap ul. Wojska Polskiego 15 a
– Nord. Stacja Kontroli Pojazdów Gołdap ul. Stadionowa 3
– Art-Mot. Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów. Gołdap u. Gumbińska 13 19-500 Gołdap,

Większość współczesnych samochodów oferuje dobre oświetlenie, trzeba jednak o nie zadbać oraz dostosować technikę jazdy do możliwości świateł. Dla bezpieczeństwa ważny jest stan wszystkich trzech elementów oświetlenia: żarówek, lamp oraz ustawienia świateł.

 

KPP w Gołdapi

Galeria:

Kliknij na zdjęcie poniżej, aby przeglądać.

„Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”. Kierowco! Bezpłatnie sprawdź swoje oświetlenie!

Komentarze    Brak komentarzy