OGŁOSZENIA

Turyści przekroczyli granicę polsko-rosyjską na Jeziorze Gołdap

Turyści wbrew przepisom przekroczyli granicę polsko-rosyjską na jeziorze Gołdap. Zostali ukarani mandatami przez funkcjonariuszy Straży Granicznej.

9 lipca funkcjonariusz Straży Granicznej w czasie wolnym od służby zauważył dwie osoby płynące łódką po jeziorze Gołdap. Turyści nie zważając na oznakowanie granicy państwowej wpłynęli na wody Federacji Rosyjskiej.

Funkcjonariusz z Gołdapi natychmiast o zdarzeniu poinformował kolegów z placówki. Na miejsce przybył patrol Straży Granicznej.

Mieszkańcy Białegostoku, tłumaczyli, że nie zauważyli słupów granicznych oraz bojek na jeziorze i nie mieli pojęcia, że przekroczyli granicę i wpłynęli na terytorium FR.

31-letni mężczyzna i 28-letnia kobieta zostali ukarani mandatami w wysokości 100 zł.

Straż Graniczna przypomina, że na odcinku polsko-rosyjskim przekraczanie granicy państwowej może się odbywać tylko w miejscach do tego wyznaczonych – w przejściach granicznych. Apelujemy o zwracanie uwagi na tablice informacyjne i oznaczenia granicy państwa.

Funkcjonariusze Straży Granicznej przestrzegają przed konsekwencjami karnymi w przypadku przekroczenia granicy państwa w miejscach do tego niewyznaczonych.

Zachowania takie stanowią czyny karalne określone w Kodeksie Karnym lub w Kodeksie Wykroczeń, w zależności od okoliczności czynu, zagrożone karą grzywny do 500 zł, bądź karą pozbawienia wolności do 3 lat.

Ubezpieczenia
PK Serwis 2023
Fotowoltaika
Rol-Masz