OGŁOSZENIA

Trzy zespoły gołdapskiej „trójki” w finale Polski !

W dniach 30 czerwca – 3 lipca w Gliwicach odbył się 28. Wielki Finał Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of moving 2022.
 
W ekskluzywnym gronie tuzów siatkówki znalazły się trzy zespoły ze Szkoły Podstawowej nr. 3 w Gołdapi!
 
Tegoroczna edycja była wyjątkowa, ponieważ Polski Związek Piłki Siatkowej oraz Grupa Ferrero Polska świętowały 15-lecie współpracy. Największy siatkarski turniej w Europie z roku na rok cieszył się coraz większą popularnością wśród dzieci.
 
O awans do gliwickiego finału walczyło blisko 45 tysięcy młodych adeptów siatkówki we wszystkich zakamarkach Polski w ogólnopolskich, wieloetapowych eliminacjach. Bilet otrzymywały dwie najlepsze drużyny z 16 województw. Do Areny Gliwice zjechało najlepszych 910 zawodników i zawodniczek (192 zespoły), w trzech kategoriach – „dwójkach”, „trójkach” i „czwórkach” wśród dziewcząt i chłopców, które rozegrały 1056 spotkań. Zgodnie z regulaminem turnieju mecze rozgrywano do dwóch wygranych setów do 15 punktów.
 
W ciągu jedenastu meczów siatkarze mieli udowodnić swoją wartość i walczyć o medale Mistrzostw Polski siatkówki dzieci. Poziom turnieju był niezwykle wysoki.
 
W gliwickim finale po bardzo udanym sezonie i po zdumiewającym awansie wystąpił w „dwójkach” zespół SP 3 Gołdap w składzie: Jan Urbanowicz, Nikodem Juklewicz i Juliusz Buraczewski oraz „trójkach” zespół w składzie: Mikołaj Rawinis, Filip Budlewski, Tomasz Pańczuk i Michał Sadowski oraz w „czwórkach” zespół w składzie: Jakub Czernicki, Nikolas Krynicki, Mateusz Repow, Dorian Pietrzak i Kacper Truchan.
 
Po trzydniowej niezwykle zaciętej rywalizacji nastąpiły ostateczne rozstrzygnięcia. „Dwójki” zakończyły zmagania na 20 miejscu w Polsce, „trójki” zakończyły granie na 31 miejscu. „Czwórki” zajęły doskonałe miejsce 16.
 
Podczas turnieju finałowego opiekę trenerską nad chłopcami sprawowali Michał Ostrowski i Antoni Buraczewski.
 
Chłopcy podczas pobytu na śląsku zwiedzili zabytkową XIX-wieczną kopalnię węgla kamiennego „Guido” w Zabrzu oraz Park wodny „Aquadrom” w Rudzie Śląskiej. Sukcesem dla dzieciaków był sam udział w Wielkim Finale Polski Kinder Joy of moving i możliwość przeżycia niesamowitej przygody siatkarskiej.
 
Zespoły otrzymały nagrody w postaci koszulek pamiątkowych medali i dyplomów. O oprawę i niepowtarzalną atmosferę podczas zawodów zadbał znany z prowadzenia dopingu na siatkarskich halach – Marek Magiera.
 
Serdecznie gratulujemy !