OGŁOSZENIA

,,Trzeźwy Poranek” kontra nietrzeźwy kierowca

Pijani kierowcy nadal stanowią jedno z największych zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Chcąc wyeliminować z dróg nieodpowiedzialnych kierowców, gołdapscy policjanci prowadzą cykliczne działania pod kryptonimem „Trzeźwy Poranek”.

Każda przeprowadzona akcja pokazuje, że nadal nie brakuje kierowców jeżdżących na „podwójnym gazie”.

Mimo iż długi weekend majowy za nami, policjanci nie zwalniają tempa. W poniedziałek (06.05.2024 r.) mundurowi po raz kolejny przeprowadzili działania skierowane przeciwko pijanym użytkownikom dróg.

Funkcjonariusze od wczesnych godzin porannych dążyli do skontrolowania maksymalnej liczby kierowców. Głównym celem takich akcji jest eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców, którzy są zagrożeniem nie tylko dla swojego życia i zdrowia, ale także innych uczestników ruchu drogowego.

Podczas akcji, wśród ponad 150 skontrolowanych kierujących policjanci ujawnili 56-latka, który zdecydował się wsiąść za kierownicę po wypiciu alkoholu.

Kontrola drogowa miała miejsce w Gołdapi przy ul. Gumbińskiej. Badanie alkomatem wykazało u kierującego seatem ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Teraz mężczyzna ze swojego zachowania będzie odpowiadał przed sądem. Za to przestępstwo grozi kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.