Trzech Polaków zatrzymanych na Białorusi

Trzech Polaków zatrzymanych na Białorusi źródło zdjęcia: YAUHEN YERCHAK /PAP/EPA

   Trzech Polaków zostało zatrzymanych na Białorusi w związku z protestami po niedzielnych wyborach prezydenckich. Jak ustalił dziennikarz RMF FM, ambasador Polski interweniował w białoruskim Ministerstwie Spraw Zagranicznych, domagając się zwolnienia tych osób.

   Jedną z zatrzymanych osób jest Kacper, absolwent Studiów Europy Wschodniej. Jego matka w mediach społecznościowych w dramatycznym apelu poinformowała, że „pojechał do Mińska, by wesprzeć duchem swoich przyjaciół Białorusinów”. Wraz z nim był jego kolega Witek.

Jak ustalił dziennikarz RMF FM, MSZ interweniuje w sprawie trzech osób. Nasz ambasador przed chwilą był w MSZ na Białorusi, interweniował, wnosząc o zwolnienie tych zatrzymanych osób – powiedział Patrykowi Michalskiemu wiceszef polskiej dyplomacji Paweł Jabłoński. Nie zostawimy ich bez pomocy – zapewnił.

Wcześniej we wtorek resort zdrowia Białorusi podał, że w szpitalach przebywa ponad 200 osób, poszkodowanych podczas akcji protestu po niedzielnych wyborach. Stan kilku osób wymagał przeprowadzenia operacji.

 

 

Źródło: RMF24

Komentarze    Brak komentarzy