Trwają prace związane z przywróceniem kolei w powiecie gołdapskim

Trwają prace związane z przywróceniem kolei w powiecie gołdapskim źródło zdjęcia: fot. pixabay
O godzinie 11:00 starosta Marzanna Wardziejewska weźmie udział w spotkaniu zorganizowanym przez burmistrza Olecka Karola Sobczaka, dotyczącym niekorzystnego, bo z całkowitym ominięciem Olecka, przebiegu międzynarodowej linii kolejowej Rail Baltica. Poprowadzenie Rail Baltica przez Olecko to szansa dla naszego powiatu na dostęp do szybkiej kolei międzynarodowej.
O godzinie 13:00 z inicjatywy gołdapskiego samorządu powiatowego odbędzie się spotkanie online zespołu roboczego, poświęcone projektowi modernizacji linii kolejowej nr 41 Gołdap-Olecko-Ełk w ramach rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej+.
O godzinie 14:30, na zaproszenie marszałka województwa Gustawa Marka Brzezina, starosta weźmie udział w wideokonferencji ws. modernizacji linii kolejowej nr 41 (Gołdap – Olecko – Ełk).
Prace nad przywróceniem kolei w powiecie gołdapskim idą pełną parą. Reaktywacja linii nr 41 to szansa dla naszego powiatu na prężny rozwój, na stworzenie nowoczesnego ośrodka przemysłu wysokich technologii transportowych, a co za tym idzie szansa na realizację dużych inwestycji, na nowe miejsca pracy, a przede wszystkim ogromne udogodnienie dla naszych mieszkańców.

Źródło: SPwGołdapi

Komentarze

  • Słuszna linia

    2020-12-14 22:14:01

    Słuszną linię ma nasza partia. Powstanie Dolina Krzemowa wysokich technologii. Uzdrowisko jeszcze nie spłacone a tu czekają następne dziesiatki milionów kredytu.