Trudne warunki na drogach, w prognozach dalej śnieg

Trudne warunki na drogach, w prognozach dalej śnieg źródło zdjęcia: fot. Tomasz Radzik

Tysiące gospodarstw bez prądu, powalone drzewa i utrudnione warunki na drogach – to bilans ataku zimy w Polsce. Wszystkie drogi krajowe są obecnie przejezdne. Synoptycy prognozują jednak dalsze opady śniegu. Kierowcy powinni szczególnie uważać na błoto pośniegowe.

Drogi krajowe są przejezdne. Nadal jednak, jak prognozują synoptycy, mogą wystąpić intensywne opady śniegu zwłaszcza na Podlasiu. Sytuacja jest bardzo dynamiczna, a kierowcy muszą uważać na błoto pośniegowe. 

W 13 województwach jazdę kierowcom utrudniać będzie śnieg, a w kilku z nich również błoto pośniegowe oraz opady mżawki lub deszczu ze śniegiem – poinformowała rano Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, apelując w związku z tym o ostrożną jazdę.

Opady śniegu występują na terenie województw: podlaskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, lubelskiego, warmińsko-mazurskiego, opolskiego, wielkopolskiego, podkarpackiego, zachodniopomorskiego, mazowieckiego, dolnośląskiego oraz lubuskiego – przekazano komunikacie GDDKiA.

 Błoto pośniegowe występuje natomiast na Podlasiu, we wschodniej części województwa warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego oraz lubelskiego (w tym na części dk 48 oraz S17) oraz w Małopolsce na odcinku dk 28.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez GDKKiA na sieci dróg krajowych we wtorek rano pracują 634 pługosolarki. 

Trzeba też brać pod uwagę, jak zdradliwa jest temperatura od -2 st. C do 1 st. C. Czarne nawierzchnie wyglądają na suche, jednak o poślizg na nich nietrudno, zwłaszcza na mniej uczęszczanych drogach. 

Źródło: RMF24

Komentarze



    Brak komentarzy