OGŁOSZENIA

Triumf Piorunów na Mistrzostwach w Olsztynie: Zawodnicy wywalczyli 18 medali

W dniach 8-9 czerwca 2024 roku w Olsztynie odbyły się VIII Otwarte Mistrzostwa Warmii i Mazur o Puchar Prezydenta Olsztyna, które przyciągnęły zawodników z całej Polski, Litwy oraz Ukrainy. W imprezie sportowej wzięło udział imponujące 460 zawodników z 38 klubów. Nie zabrakło także reprezentacji gołdapskiego Pioruna, którzy walczyli dzielnie o czołowe lokaty.

Pod opieką trenera Adama Kozłowskiego nasza 10-osobowa reprezentacja okazała się niezwykle utalentowana, zdobywając aż 18 medali: 4 złote, 5 srebrnych oraz 9 brązowych. Wyniki naszych zawodników imponują. Nikodem Kowalik wykazał się w kilku dyscyplinach, zdobywając złoto, srebro i brąz. Oskar Kozłowski także osiągnął znakomite rezultaty, zdobywając dwa złote medale. Laura Kozłowska i Liza Naszkiewicz również stanęły na podium, zdobywając srebro i brąz w swoich konkurencjach.

Nie można zapomnieć o Hani Prochowicz, Maja Czernickiej, Juliuszu Walkiewiczu oraz Wojciechu Prochowiczu, którzy również zasłużyli na uznanie za swoje osiągnięcia na basenie. Julia Deptuła oraz Joanna Chocianowicz poprawiając swoje rekordy życiowe, również zasługują na gratulacje za zaangażowanie i determinację.

Dla większości zawodników te mistrzostwa były ostatnimi startami przed wakacjami. Po wyczerpującym sezonie zasłużyli na zasłużony odpoczynek. Wszyscy uczestnicy mogą być dumni z własnych osiągnięć.