„Tragiczna sytuacja” pracowników Poczty Polskiej

„Tragiczna sytuacja” pracowników Poczty Polskiej źródło zdjęcia:

   Szefowa Forum Związków Zawodowych, która reprezentuje m.in. związkowców z Poczty Polskiej, napisała apel do premiera ws. wyborów 10 maja. Dorota Gardias prosi o „zatrzymanie tej nienaoliwionej machiny” i rozmowy o możliwości przeprowadzenia wyborów za rok, a może nawet dopiero dwa lata.

   Przewodnicząca FZZ podkreśliła, że sytuacja pracowników Poczty Polskiej jest tragiczna, a wybory korespondencyjne w maju „radykalnie zwiększają ryzyko wzrostu zakażeń i idących za nimi tragicznych konsekwencji”.

Jednocześnie zaznacza, że taki plan „łatwo jest przelać na papier, ale niezmiernie trudno go będzie zrealizować, nie narażając przy tym życia milionów osób„.

Szefowa organizacji dowodzi, jak ciężka jest sytuacja pracowników PP, podając następujące argumenty:

  • Ok. 30 proc. z 26 tysięcy listonoszy w PP przebywa na zasiłkach chorobowych,
  • „pracownicy Poczty Polskiej zdobywają środki ochrony indywidualnej na własną rękę”,
  • „pocztowcy do dziś nie otrzymali szczegółów organizacyjnych dotyczących ewentualnego przebiegu całego procesu” (wyborów – przyp. red.),
  • „do dnia dzisiejszego listonosze nie zostali poinformowani o szczegółowym trybie bezpiecznego zwrotu dokumentacji”.

   Gardias dodatkowo pyta: „Jak Rząd RP wyobraża sobie skuteczne dostarczanie odpowiednich dokumentów do miejsc takich jak szpitale jednoimienne, Domy Pomocy Społecznej, osób przebywających w kwarantannie, miejsc o podwyższonym ryzyku zakażenia?”.

 

 

 

 

źródło: Business Insider

Komentarze    Brak komentarzy