OGŁOSZENIA

Tradycja na Otwartym Ogniu: Święto Sękacza 2023 w Żytkiejmach [FOTORELACJA]

Wczoraj (15 sierpnia br.) odbyło się Święto Sękacza w Żytkiejmach. Sprzyjająca pogoda spowodowała, że impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Uroczystość rozpoczęła się około godziny 13:00. Na terenie imprezy znalazło się mnóstwo atrakcji, które zadowoliły każdego uczestnika. Od różnorodnych stoisk z rękodziełem, wędlin, smakowitych serów, miodów różnego rodzaju, poprzez foodtracki serwujące przysmaki. Oczywiście jak przystało na Święto Sękacza- nie zabrakło sękaczy na stoiskach. Warto zaznaczyć, że program wydarzenia skupiał się nie tylko na kulinariach, lecz również na rozrywce.

Główną atrakcją był pokaz pieczenia sękacza na otwartym ogniu, który przyciągnął ogromne zainteresowanie ze strony uczestników.

Nie brakowało również emocjonujących konkursów, takich jak próba przenoszenia jajka na łyżce w jak najkrótszym czasie.

Najmłodszym uczestnikom przygotowano atrakcje w postaci jazdy na koniu, malowanie buziek oraz pełnego energii animatora zabaw.

Tradycyjnie, jak co roku zorganizowano fascynujący konkurs, w którym wyłoniono  gości z odległych zakątków Polski i świata. Wśród uczestników konkursu, który miał na celu wyłonienie najodleglejszych uczestników Święta Sękacza okazał się Pan Piotr z Preston.

Z kolei, spośród gości z Polski, osoba przybyła najdalej z Wałbrzycha. Jej obecność dodatkowo podkreśliła różnorodność geograficzną uczestników konkursu.

Imprezę zakończyły tańce trwające do późnych godzin nocnych.

Podczas imprezy została zorganizowana zbiórka środków finansowych na rzecz gołdapianki Igi Lelo. Iga urodziła się ze złożoną wadą serca — przeszła już 4 operację (w tym jedna repoperację), ale jej serce niestety potrzebuje dalszych zabiegów. 

Chcesz pomóc? Tutaj link do zbiórki

Bogata oferta atrakcji, smakowite przysmaki oraz wyjątkowa atmosfera sprawiła, że impreza z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich obecnych.

PK Serwis 2023
Eko-pal
Ubezpieczenia
Sauna
Beauty Space
Rol-Masz
Rostek, Rawinis
Proniek