OGŁOSZENIA

Tłumaczył policjantom, że pił dzień wcześniej

We wtorek (02.04.2024 r.) gołdapscy policjanci po raz kolejny przeprowadzili działania skierowane przeciwko pijanym użytkownikom dróg. Mundurowi od wczesnych godzin porannych dążyli do skontrolowania maksymalnej liczby kierowców. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń badania wykonywane były szybko i skutecznie.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi od wielu miesięcy cyklicznie przeprowadzają wzmożone działania kontrolne pn. „Trzeźwy Poranek”. Głównym celem takich akcji jest eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców, którzy są zagrożeniem nie tylko dla swojego życia i zdrowia, ale także innych uczestników ruchu drogowego. Mimo iż działania te przeprowadzane są na naszych drogach często, to okazuje się, że nadal nie brakuje kierowców decydujących się na jazdę będąc pod działaniem alkoholu.

Tak też było i tym razem. Podczas akcji, wśród blisko 350 skontrolowanych kierujących policjanci ujawnili 32-latka, który zdecydował się wsiąść za kierownicę po wypiciu alkoholu. Kontrola drogowa miała miejsce w Baniach Mazurskich. Badanie alkomatem wykazało u kierowcy osobowego volkswagena 0,46 promila alkoholu w organizmie. Kierowca tłumaczył policjantom, że alkohol spożywał dzień wcześniej i nie zdawał sobie sprawy z tego, że jeszcze znajduje się on w jego organizmie.

Komenda Powiatowa Policji w Gołdapi