Tesla rozpoczyna sprzedaż w Polsce

Tesla rozpoczyna sprzedaż w Polsce źródło zdjęcia: tesla.com/pl

Po kilku miesiącach zapowiedzi Tesla wreszcie rozpoczyna oficjalną sprzedaż swoich samochodów w Polsce. Na oficjalnej stronie jest już dostępny konfigurator, ceny startują od 199 900 PLN za najtańszą wersję Modelu 3.

Za najtańszą odmianę Modelu 3 trzeba zapłacić 194 490 PLN, ale do ceny należy doliczyć jeszcze koszty transportu w wysokości 4500 PLN, stąd finalnie cena to 199 990 PLN. Za taką kwotę otrzymujemy zasięg 409 km, napęd na tylną oś, przyśpieszenie do 100 km/h w czasie 5,6 sekundy oraz prędkość maksymalną rzędu 225 km/h. Za większy zasięg (560 km) trzeba dopłacić 40 000 PLN (poprawia się też nieco przyśpieszenie i mamy napęd na wszystkie koła).

 

Dotychczas Tesle były sprzedawane tylko przez firmy pełniące funkcję pośrednika, które za odpowiednią opłatą załatwiały wszelkie formalności związane ze sprowadzeniem z zagranicy (głównie z Niemiec) i zarejestrowaniem tych aut w Polsce

 

Najbliższa stacja ładowania samochodów elektrycznych mieści się w Suwałkach przy ul. Generała Kazimierza Pułaskiego, 68b.

 

 

 

Komentarze    Brak komentarzy