OGŁOSZENIA

TerazGoldap włącza się w Szlachetną Paczkę! Zróbmy to wspólnie-razem możemy więcej!

Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych programów społecznych w Polsce. Działa już od 2000 roku i ma na celu pomoc rodzinom w potrzebie i trudnej sytuacji życiowej. Wolontariusze najpierw szukają rodzin, a następnie uzgadniają z nimi co jest im najbardziej potrzebne i czego im brakuje. Kiedy baza rodzin zostaje otwarta, każdy z nas może wybrać rodzinę, którą wesprze. 

Potrzeby rodzin są zróżnicowane, poczynając od produktów spożywczych na sprzętach AGD czy meblach kończąc. 

Jako Redakcja TerazGoldap.pl zdecydowaliśmy się okazać pomoc i w tym roku. 

Osób, które jej potrzebują jest wiele, dlatego wybraliśmy tym razem aż dwie rodziny!

RODZINA PANI KATARZYNY

(syn 13, córka 12 lat) 

HISTORIA RODZINY: 

Pani Katarzyna pracowała przez wiele lat. Niestety w pewnym momencie jej życia, choroba oczu zaczęła utrudniać kontynuowanie pracy biurowej. Przeniosła się do pracy w kuchni. Choroba wciąż postępowała, aż w końcu pani Katarzyna musiała zrezygnować całkowicie z pracy, ponieważ były momenty, gdy traciła wzrok. W tym roku całą rodzinę spotkała tragedia. Mąż Pani Katarzyny i ojciec dzieci zmarł tragicznie. Tak została samotną matką dwójki dzieci. Wszystkie te problemy życiowe wywołały depresję. Mimo choroby i przeciwności losu kobieta walczy o lepsze jutro dla swoich dzieci. Wykonuje prace dorywcze oraz uczęszcza na terapie. Jest w trakcie poszukiwania pracy na pełen etat w systemie dziennym. Ze względu na chorobę oczu nie jest w stanie, podjąć pracy zmianowej. To utrudnia jej poszukiwania. Obecnie rodzina utrzymuje się z zasiłków oraz prac dorywczych wykonywanych przez panią Katarzynę. Miesięczny przychód rodziny wynosi 2379 zł. Po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania i leków – łącznie 1720 zł, rodzinie zostaje miesięcznie na życie 220 zł na osobę.

TRZY KLUCZOWE POTRZEBY RODZINY: 

  • 1. Łóżka dla dzieci

Obecne łóżko piętrowe, na którym śpi rodzeństwo jest za małe i zniszczone. Materace wchodzą już w szczebelki. Rodziny nie stać na zakup nowych łóżek.

  • 2. Kurtki dla dzieci

Zbliża się zima, dzieci bardzo szybko rosną. Zeszłoroczne kurtki są już za małe. Przydałyby się im nowe, ciepłe kurtki.

  • 3. Żywność trwała

Otrzymanie żywności trwałej pomoże rodzinie zaoszczędzić pieniądze i przeznaczyć je na inne cele.

Pozostałe potrzeby rodziny to środki czystości, odzież, obuwie oraz materiały szkolne.

 

RODZINA PANI EDYTY

(dwie córki w wieku 5 oraz 6 lat)

HISTORIA RODZINY

W połowie tego roku nagle zmarł mąż Pani Edyty. Niedługo przed śmiercią mężczyzny okazało się, że rodzina się powiększy. Będąc w ciąży, kobieta została sama z dwójką dzieci. Póki żył mąż nie brakowało pieniędzy na bieżące potrzeby. Od kilku miesięcy Pani Edyta zmaga się z niełatwym i coraz cięższym życiem codziennym. Kobieta pracuje po kilka godzin w tygodniu, aby zapewnić byt swojej rodzinie. Przychody wynoszą 2751,94 zł na miesiąc, natomiast koszty mieszkania i opłat za przedszkole wynoszą 993 zł. Dochód na jednego członka rodziny wynosi 586 zł na miesiąc.

TRZY KLUCZOWE POTRZEBY RODZINY: 

  • 1. Grzejnik elektryczny

Pani Edyta nie ma ogrzewania w łazience. Grzejnik elektryczny nagrzeje pomieszczenie do kąpieli dzieci, a przede wszystkim noworodka. Moc 2000 KW, wymiary 42 cm X 77 cm.

  • 2. Szafka łazienkowa

Kobieta nie ma szafki w łazience więc nie ma gdzie chować przed dziećmi płynów do czyszczenia (chemii). Słupek wys. 200 cm, szer. 50 cm, głębokość 30 cm.

  • 3. Żywność

Pani Edyta prosi o produkty z długim terminem przydatności. Jej córki bardzo lubią jeść różnego rodzaju płatki z mlekiem.

Pozostałe potrzeby rodziny to między innymi: żywność, środki czystości, materiały szkolne oraz wyposażenie mieszkania. 

Po tym, co wspólnie stworzyliśmy w ubiegłym roku, wiemy już, że możemy na Was liczyć! Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że rok temu wspólnie przygotowaliśmy największą w historii paczkę na naszym terenie!

Jeśli i w tym roku macie możliwość i chcecie pomóc rodzinom w potrzebie zachęcamy do włączenia się ponownie w akcję wspólnie z nami.

Razem możemy sprawić, aby na twarzach obu rodzin zagościł uśmiech, a święta przebiegły w pozytywnej, ciepłej atmosferze. Nie raz udowodniliśmy, że serca naszych mieszkańców są ogromne i potraficie zjednoczyć się zawsze, gdy wymaga tego sytuacja. Dlatego liczymy na Was!

Więcej informacji na temat wyżej wymienionych rodzin znajdziecie w poniższych linkach. 

www.szlachetnapaczka-Pani Katarzyna z Rodziną

www.szlachetnapaczka-Pani Edyta z Rodziną

Osoby zainteresowane dołożeniem „cegiełki” do paczki dla rodzin, zapraszamy do kontaktu w wiadomości prywatnej na naszym profilu facebookowym:

www.facebook. TerazGoldap.pl

Bądź osobiście w punkcie redakcyjnym ( Epaka Gołdap, Plac Zwycięstwa 16). Prosimy jednak- zanim przyniesiecie dary do paczki, aby w pierwszej kolejności się z nami skontaktować.

W puncie redakcyjnym  znajdziecie listę rzeczy, które są niezbędne dla danej rodziny. (takową listę znajdziecie również w powyższych linkach). 

Wierzymy w wasze gorące serca, DOŁĄCZCIE SIĘ ! 

Rol-Masz
Proniek
Ubezpieczenia
Beauty Space
Rostek, Rawinis
Eko-pal
PK Serwis 2023
Sauna