OGŁOSZENIA

TerazGołdap i Przyjaciele dla Szlachetnej Paczki. Dołącz do nas i spraw uśmiech na twarzy potrzebującej rodziny !

gift-4669449_1920

Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych programów społecznych w Polsce. Działa już od 2000 roku i na celu ma pomoc rodzinom w potrzebie i trudnej sytuacji życiowej. Wolontariusze najpierw szukają rodzin, a następnie uzgadniają z nimi co jest najbardziej potrzebne i czego im brakuje m.in. w domu. Zainteresowani darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc.

Potrzeby rodzin są różne, choć bardzo często się powtarzają. Wśród najczęstszych są: ubrania, żywność, opał, meble, sprzęty AGD i RTV.

W tegorocznej edycji postanowiliśmy wziąć udział w akcji Szlachetnej Paczki jako TerazGołdap i Przyjaciele

Spośród kilkunasty rodzin wybraliśmy Pana Janusza wraz z żoną i ich siedmiorgiem dzieci.

Dzieci pana Janusza i Katarzyny mają od 5 do 16 lat.

HISTORIA RODZINY: 

Pani Katarzyna wraz z mężem Januszem wychowują siedmioro dzieci-Justynę, Marka, Jakuba, Darię, Władysława, Zuzannę oraz Bartka. Pan Janusz od kilku miesięcy jest emerytem. Pani Katarzyna zajmuje się domem, ogrodem oraz kilkoma zwierzętami hodowanymi na własny użytek. Rodzina nigdy nie zwracała się po pomoc-żyli szczęśliwie w niewielkim siedlisku w znacznym oddaleniu od miasta. Nagła, ale bardzo niebezpieczna i trudna do wyleczenia choroba Marka spowodowała, że diametralnie odmieniła się codzienność bliskich. Choć ostra białaczka zabrzmiała jak wyrok, rodzice nie mogli poddać się bez walki. Wszyscy myślą tylko o tym, by chłopiec wyzdrowiał. Stałymi dochodami Rodziny są emerytura, zasiłki rodzinne wraz z dodatkami oraz świadczenie wychowawcze w łącznej kwocie 6033 zł. Po odliczeniu wszystkich obligatoryjnych wydatków z tytułu utrzymania mieszkania, a także pokrycia kosztów specjalistycznego leczenia (2695 zł), na przeżycie miesiąca jednemu domownikowi zostaje 371 zł.

TRZY KLUCZOWE POTRZEBY RODZINY: 

1. Szafa na ubrania

Wielodzietna Rodzina potrzebuje dużej szafy (około 200x215x65) do przechowywania ubrań, bo aktualna nie pozwala na utrzymanie porządku.

2. Pościel

Pościel, z której Rodzina korzysta jest już zniszczona i wyraźnie przestarzała. Potrzebują kilku zmian pościeli w rozmiarach poszewki na poduszki 70×80 cm, a poszwy na kołdry (tzw. podwójne) 160×200 cm.

3. Spodnie dla Justyny

Justyna rozpoczęła naukę poza miejscem zamieszkania i chciałaby mieć takie same spodnie, jak Jej koleżanki z miasta. Rodzina nie ma wolnych środków finansowych, aby kupić takie spodnie dziewczynie, przez co czuje się jeszcze bardziej wyobcowana.

Pozostałe potrzeby rodziny to m.in.: żywność, środki czystości, materiały szkolne, koce, ręczniki, poduszki, kosmetyki zarówno męskie jak i damskie oraz zabawki dla najmłodszych dzieci.

My- organizatorzy paczki, czyli TerazGołdap.pl oraz najbliżsi przyjaciele zapewnimy ze swojej strony: pralkę, szafę oraz spodnie dla Justyny.

Wierzymy, że znaczna większość ludzi lubi i chce pomagać, w związku z tym zachęcamy do dołączenia się do akcji i stworzenia z nami paczki, dzięki której na twarzy tej potrzebującej rodziny zagości radość, nadzieja, a może nawet łzy szczęścia.

Rodzina jest wielodzietna, potrzebująca rzeczy naprawdę małych oraz tych większych, dlatego każdy z zainteresowanych znajdzie coś, co bez problemu będzie mógł podarować rodzinie.

Więcej informacji na temat rodziny znajdą państwo w poniższym linku:

https://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/rodzina/56687/1443?context=family_choosen

Zainteresowanych dołożeniem „cegiełki” do paczki dla rodziny Pana Janusza zapraszamy do kontaktu w wiadomości prywatnej na profilu facebookowym: https://www.facebook.com/TerazGoldap

lub osobiście w punkcie Epaka Gołdap- jednakże podkreślamy, że w pierwszej kolejności prosimy o kontakt z nami, a dopiero w następstwie o przynoszenie darów do paczki.

Dołączcie się – liczymy na was !