OGŁOSZENIA

Tata – pierwszy bohater syna, pierwsza miłość córki

23 czerwca to wyjątkowy dzień dla każdego mężczyzny, który został ojcem. W Polsce Dzień Ojca nie dorównuje Dniu Matki – jednakże ojcowie coraz częściej wychodzą z tradycyjnej roli nieobecnego, jednego żywiciela rodziny i coraz aktywniej uczestniczą w wychowaniu dzieci.

Dzięki temu stają się coraz bardziej doceniani za wkład w życie rodzinne.

W naszym kraju święto te kojarzy się przede wszystkim z życzeniami, własnoręcznie wykonanymi laurkami oraz występami w szkole. Coraz częściej Dzień Ojca wychodzi jednak poza szkolne mury i nawet nieco starsi ojcowie mogą liczyć także na drobne upominki z tej okazji.

Obecni w naszym życiu od zawsze, są bohaterami dla synów, pierwszą prawdziwą miłością córek oraz naszym autorytetem. Rozpieszczają, inspirują, wspierają, uczą jak kochać..

Koją nasze nerwy, gdy sami mają je ze stali. Poświęcają swój czas i całą swoją energię na nasze wychowanie, są skłonni oddać za nas życie.

Tata, jako pierwszy męski wzorzec dla swoich dzieci, stawia innego rodzaju granice i wymagania niż mama. Uczy przy tym wrażliwości i radzenia sobie z tymi trudniejszymi emocjami.

Dorastając i obserwując naszych ojców uczymy się od nich ważnych życiowych zasad: szacunku i wsparcia w relacjach damsko-męskich, komunikacji i tolerancji w sytuacji gdy mamy odmienne poglądy.

Dla wielu z nas tata jest jedną z najważniejszych osób w naszym życiu, nikt nie zastąpi czułości, troski, poczucia humoru czy empatii ojca.

Gdy jesteśmy młodsi uczą nas jazdy na rowerze i naprawiają nam zabawki, gdy dorastamy zawsze możemy liczyć na ich pomoc. Są przy nas gdy stracimy swoją pierwszą miłość oraz gdy wiążemy się z kimś na całe życie.

Dzisiaj powinniśmy podziękować im za trud włożony w nasze wychowanie.

A Ty ? Kiedy ostatni raz powiedziałeś/aś ojcu że go kochasz? Jeśli darzysz go miłością warto przypomnieć mu o tym w tym szczególnym dniu.

Doceniajmy każdą spędzoną chwilę w towarzystwie naszych ojców. W ten wyjątkowy dzień, okażmy tatom wdzięczność i szacunek.

,,Każdą inną ludzką miłość trzeba zdobywać, trzeba na nią zasługiwać pokonując stojące na jej drodze przeszkody, tylko miłość ojca ma się bez zdobywania i bez zasług.”

Wszystkiego dobrego dla tatusiów !

Beauty Space
Rol-Masz
Proniek
PK Serwis 2023
Eko-pal
Sauna