OGŁOSZENIA

Takiego ,,znaleziska” dawno nie było na terenie powiatu

IMG-20221109-WA0005

We wtorek (08.11.2022r.) o godz. 16:30 dyżurny gołdapskiej komendy otrzymał zgłoszenie o odnalezieniu niewybuchu w okolicy „kozich górek” w Gołdapi.

Na miejsce natychmiast skierowano policjanta rozpoznania minersko – pirotechnicznego, który wstępnie potwierdził, że może być to bomba lotnicza pochodząca z czasów II wojny światowej. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce przed dostępem innych osób.

To największe znalezisko tego typu na terenie powiatu gołdapskiego w ostatnim czasie. Bomba lotnicza mierzyła około 1 metr długości.

Niewybuch został przekazany patrolowi saperskiemu z Jednostki Wojskowej z Giżycka.

Policjanci apelują, aby w sytuacji znalezienia podejrzanego przedmiotu w żadnym wypadku nie dotykać go i nie przemieszczać.

Należy pilnie powiadomić policję. Nie zabezpieczajmy pamiątek z okresu II wojny światowej „na własną rękę”! Istnieje prawdopodobieństwo, iż w skorodowanym opakowaniu może znajdować się odporny na warunki atmosferyczne, niebezpieczny ładunek wybuchowy. Niewłaściwe postępowanie z takim znaleziskiem może doprowadzić do zainicjowania eksplozji. W przypadku ujawnienia niewybuchu należy niezwłocznie powiadomić policję.

KPP w Gołdapi