OGŁOSZENIA

Szybkie działanie policjantów uratowały życie kierowcy, który dostał nagłego udaru

Policjanci gołdapskiej drogówki udzielili pomocy mężczyźnie, który doznał udaru. Funkcjonariusze szybko i trafnie rozpoznali przyczynę złego samopoczucia mężczyzny i natychmiast wezwali karetkę pogotowia. Dzięki szybkiej reakcji mundurowych kierujący trafił pod opiekę specjalistów, a następnie do szpitala.

Do zdarzenia drogowego doszło w minioną niedzielę (29.10.2023r.) kilka minut po godz. 8:00 w Pogorzeli. Policjanci Zespołu Ruchu Drogowego zostali wysłani przez oficera dyżurnego na interwencję obsługi kolizji drogowej. Z relacji zgłaszającego wynikało, że kierujący dacią nagle wjechał do przydrożnego rowu.

Świadek dodał, że kierujący może znajdować się w stanie nietrzeźwości. Podczas rozmowy z policjantami stan zdrowia mężczyzny niespodziewanie się pogorszył. Mundurowi zaniepokojeni jego wyglądem oraz wstępnymi objawami uznali, że może to być nagły udar. Niezwłocznie na miejsce wezwali karetkę pogotowia ratunkowego.

Lekarz potwierdził przypuszczenia policjantów, dzięki czemu mężczyzna trafił pod opiekę specjalistów na czas. Kierującemu pobrano krew celem ustalenia stanu trzeźwości i zostanie wszczęte w tej sprawie policyjne dochodzenie mające na celu szczegółowe wyjaśnienie okoliczności zdarzenia.

PK Serwis 2023
Rol-Masz
Fotowoltaika
Ubezpieczenia